poniedziałek, 19 Sierpień 2019
Home / BROJCE / I ślubuję Ci miłość, wierność. Medale Prezydenta RP z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego

I ślubuję Ci miłość, wierność. Medale Prezydenta RP z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Dziesięć par z gminy Gryfice i Brojce odebrało z rąk burmistrza Medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie. Jubileusz 50 – lecie wspólne pożycia był świetną okazją, by wspominać i podsumować małżeńską drogę. Jaka jest recepta na udane małżeństwo? Zawsze się kochać i w trudnych sytuacjach ustąpić – mówili zgodnie jubilaci.

Gdy świat szaleje

Raporty Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że w województwach zachodnich liczba rozwodów jest wyższa, niż w pozostałej części kraju. W  zachodniopomorskim na 1000 mieszkańców wynosi ona 1,9. I o zgrozo najwięcej par, bo aż co druga rozwodzi się na wyspach, czyli w Świnoujściu. Tymczasem pary z gminy Gryfice i Brojce dają świadectwo, że można ze sobą żyć przez długie lata. Mimo trudności i nie zawsze zgodnych charakterów. – Najważniejsze by się zawsze się kochać, a w trudnych chwilach iść na kompromis – przekonują małżonkowie, dodając, że wspólna podróż nie jest łatwa – różnice charakterów, codzienne troski. –  Musi być wzajemny szacunek, należy dostrzegać potrzeby drugiej osoby – dodają pary, odebrały medale za długoletnie pożycie z rąk burmistrza Gryfic, Andrzeja Szczygła oraz Michała Zinowika, wójta Brojc.

Wypełnieni miłością

Jubileusz „Złotych Godów” odbył się w gościnnych progach Motelu 52 w Gryficach, gdzie świętowało dziesięć par w otoczeniu dzieci i wnuków. – Przed 50 laty powiedzieli sobie TAK, by dzień po dniu, rok po roku wypełniać przysięgę małżeńską. Ci wyjątkowi ludzi, z ogromnych kredytem zaufania wobec siebie, bez kalkulacji czy się opłaca, czy jest mieszkanie, czy mamy za co żyć – połączyli swój los na dobre i złe. Ten czas jest symbolem miłości i wierności, wyrazem wzajemnego zaufania. To piękny wzór dla młodych pokoleń – podkreślił burmistrz Andrzej Szczygieł. Wtórował mu wójt Brojc, a także kierownicy Urzędów Stanu Cywilnego obydwu gmin. – Wszystkim obecnym parom małżeńskim składamy wyrazy uznania oraz płynące z głębi serca życzenia. Niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech upływają Wam w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje – mówili.

Pary uhonorowane medalem Prezydenta RP Gmina Gryfice:

Marianna i Jerzy Szerszeń

Helena i Stanisław Wysoccy

Wiesława i Leopold Żurek

Maria i Józef Ledachowicz

Zenona i Jan Więckowicz

Krystyna i Mieczysław Sawiccy

Halina i Edward Kij

Aleksandra i Stanisław Kowalscy

Gmina Brojce:

Regina i Czesław Maciejewscy

Maria i Franciszek Chmielowicz

Gryfickie.info

Sprawdź także

Artystyczne spotkania przyjaciół Gryfice – Rybokarty

Trwają ostatnie przygotowania do wakacyjnych spotkań fotografików oraz artystów malarzy, organizowanych w ramach jubileuszowej, XX …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.