Home / GRYFICE / Pożar domu w Dziadowie. Dwie rodziny zdążyły się ewakuować, nic się nikomu nie stało. Zobacz film

Pożar domu w Dziadowie. Dwie rodziny zdążyły się ewakuować, nic się nikomu nie stało. Zobacz film

Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach został powiadomiony o zadymieniu w domu wielorodzinnym w Dziadowie około godziny 22.00. Na miejsce zadysponowano pięć jednostek straży, w tym 3 zespoły ratowniczo – gaśnicze z Gryfic a także załogi z Górzycy i Cerkwicy. Rodzinom na szczęście w porę udało się uciec z mieszkań.

Jak się okazało przyczyną zadymienia był pożar sadzy w kominie, od którego zajęły się elementy mieszkania na parterze, to z kolei wywołało zadymienie – tłumaczy rzecznik PSP. Na szczęście obyło się bez ofiar, a rodzinom udało się w porę opuścić pomieszczania. Ta noc będzie bardzo trudna dla strażaków. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o silnym wietrze na terenie 7 powiatów. Ostrzeżenie obejmuje powiaty: gryficki, kamieński, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, sławieński i Świnoujście i obowiązuje od godziny 19:00 dnia 15 marca do godziny 06.:00 dnia następnego. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h z zachodu i północnego-zachodu.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Piknik Rodzinny w Trzebiatowie za nami. Zobacz zdjęcia

Na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie odbył się V Piknik Rodzinny – Bądź zdrowy i trzymaj …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.