poniedziałek, 19 Sierpień 2019
Home / POWIAT / Malarstwo, fotografia i muzyka – wystawa tucholskiego artysty w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

Malarstwo, fotografia i muzyka – wystawa tucholskiego artysty w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

W Trzebiatowskim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa Mariusza Reszczyńskiego, tucholskiego artysty, który swoją przygodę ze sztuką, szczególnie z malarstwem rozpoczął w dzieciństwie. Ekspozycja zatytułowana „Love is like oxygen” będzie prezentowana do 5 kwietnia w Galerii Feininger.

Mariusz Reszczyński realizuje się w takich formach jak malarstwo, pastele, rysunek, fotografia, collage, instalacja, formy multimedialne, a także projekty wnętrz, czy architektury. W Pałacowej Galerii Feininger zaprezentowane zostały fotografie oraz malarstwo, na których możemy podziwiać urokliwe krajobrazy oraz uchwycone wyobraźnią artysty piękno kobiety. Na uwagę zasługują również  przedstawione formy multimedialne. Powstałe z połączenie prac malarskich, grafiki  komputerowej i muzyki animacje odzwierciedlają bogate wnętrze artysty, jego dorobek artystyczny i wrażliwość. Po otwarciu wystawy zaprosiliśmy na wyjątkowa ucztę muzyczną w wykonaniu Anatola Kowalczyka – trzebiatowianina, z zawodu leśnika. Swoją przygodę muzyczną rozpoczynał w Domu Kultury, grał w restauracjach Ratuszowa i Bałtycka na zabawach i dancingach. Muzyczna podróż przez lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte przypomniała nam wspaniałe przeboje m.in. Skaldów, Czesława Niemena, Paula Anki oraz standardy jazzowe np. Glenna Millera.

MG – TOK

Sprawdź także

Czy tym razem uda się przekopać Port?

W najbliższą niedziele (18 sierpnia) w Porcie Morskim w Mrzeżynie odbędzie się IV edycja konkursu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.