sobota, 17 Sierpień 2019
Home / GRYFICE / Strajk Kobiet w Gryficach. Kobiety przeciw nienawiści

Strajk Kobiet w Gryficach. Kobiety przeciw nienawiści

8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, kobiety i mężczyźni protestowali na Palcu Zwycięstwa w Gryficach w ramach trzeciej edycji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – „Kobiety przeciw nienawiści”.

Idziemy przeciw złu. Idziemy przeciw nienawiści. Idziemy wspólnie, bo to jest walka o wspólny, lepszy świat. Właśnie teraz, właśnie w tych czarnych czasach.  Jesteśmy częścią Międzynarodowego Strajku Kobiet #8M, który zaczął się w Polsce od Ogólnopolskiego Strajku Kobiet 03/10/2016, a w tym roku odbywa się po raz trzeci! – Nie było nas dużo, powiem szczerze, że liczyłam na więcej osób, ale też nie byłam sama jak w zeszłym roku – powiedziała Beata Katkowska, inicjatorka Strajku w Gryficach. – Ja będę protestowała tak długo, aż zobaczę, że już jest dobrze. W najbliższym czasie przeniesiemy się chyba znowu przed Sądy, bo sytuacja nie jest ciekawa. W czasie mojego pobytu w Warszawie poznałam wielu Sędziów. Są to wspaniali ludzie – dodała.

Wszystko zaczęło się w pamiętny czarny poniedziałek 3 października 2016, później był Czarny Czwartek. Tym razem spotkajmy się pod kobiecym sztandarem w dniu Międzynarodowego Święta Kobiet. Idźmy przeciw zły, przeciw nienawiści, wspólnie, to to walka o wspólny, lepszy świat.
Kobiety – na pierwszej linii walki o normalność.
Kobiety – dumne i wolne od strachu.
Kobiety – przeciw prawicowemu populizmowi.
Kobiety – przeciw neonazizmowi i neofaszyzmowi.
Kobiety – przeciw fanatyzmowi religijnemu.
Kobiety – przeciw nienawiści.Przeciw nienawiści i pogardzie wobec kobiet.
Przeciw nienawiści i okrucieństwu wobec dzieci.
Przeciw nienawiści i nieludzkiemu traktowaniu zwierząt.
Przeciw nienawiści i bezmyślności wobec przyrody.
Przeciw nienawiści do człowieka – innego, młodszego, starszego, z niepełnosprawnością, osoby LGBT+, migranta/ migrantki, uchodźczyni/ uchodźcy.

Sprawdź także

Piknik Zielny w Gąbinie

Park Edukacji i Rekreacji „Mandragora” w Gąbinie zaprasza na drugą edycję Pikniku Zielnego, który odbędzie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.