Home / POWIAT / Kolejni „piraci drogowi” pozbawieni prawa jazdy

Kolejni „piraci drogowi” pozbawieni prawa jazdy

Policjanci ruchu drogowego z Gryfic w ciągu ostatnich dni zatrzymali 8 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wśród amatorów prędkości znalazł się również kierowca na podwójnym gazie.

Prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach. W okresie od 28 lutego do 3 marca br. policjanci gryfickiej drogówki zatrzymali łącznie 8 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W piątek 1 marca podczas prowadzonych działań „Prędkość” na drogach powiatu gryfickiego mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy. Skrajną nieodpowiedzialnością i bezmyślnością wykazał się 20-letni kierowca volkswagena, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h. Podczas prowadzonej kontroli drogowej okazało się, że młody mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 0,72 promila alkoholu. 20-latek stracił prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości oraz przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Sprawdź także

Piknik Rodzinny w Trzebiatowie za nami. Zobacz zdjęcia

Na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie odbył się V Piknik Rodzinny – Bądź zdrowy i trzymaj …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.