sobota, 17 Sierpień 2019
Home / BROJCE / Eugeniusz Tworek patronem szkoły w Dargosławiu!

Eugeniusz Tworek patronem szkoły w Dargosławiu!

Szkoła Podstawowa w Dargosławiu (gmina Brojce) już niedługo będzie miała swojego patrona. Będzie nim Eugeniusz Tworek pierwszy Dyrektor Szkoły, dzięki któremu w ramach programu „1000 Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego” budynek placówki stanął właśnie w Dargosławiu.

-Rozpoczęliśmy procedurę nadania imienia Szkole Podstawowej w Dargosławiu. Wyniki przeprowadzonej ankiety są jednoznaczne – naszym patronem zostanie Eugeniusz Tworek – pierwszy Dyrektor Szkoły, dzięki któremu w ramach programu „1000 Szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego” budynek placówki stanął właśnie w Dargosławiu – zaznacza Anna Jakubaszko, dyrektor SP w Dargosławiu. – Dla naszej szkoły będzie to bardzo ważna uroczystość. Z tej okazji planujemy wydrukować broszurę oraz nagrać film o Eugeniuszu Tworku. Nie zrealizujemy naszych zamierzeń bez pomocy pracowników i absolwentów Szkoły Podstawowej w Dargosławiu oraz mieszkańców naszej gminy, którzy z pewnością pamiętają Pana Eugeniusza Tworka – dodaje.

Osoby, które chciałyby pomóc, udzielając wywiadu na temat patrona lub wypożyczając pamiątki związane z Panem Tworkiem i historią Szkoły, proszone są o kontakt z sekretariatem  Szkoły Podstawowej w Dargosławiu pod numerem: 913856019.

Sprawdź także

Czy tym razem uda się przekopać Port?

W najbliższą niedziele (18 sierpnia) w Porcie Morskim w Mrzeżynie odbędzie się IV edycja konkursu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.