Home / HISTORIA / Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych w Trzebiatowie za nami

Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych w Trzebiatowie za nami

140 zawodników wzięło udział w biegu „Tropem Wilczym”, który po raz trzeci odbył się w Trzebiatowie. W całej Polsce była to już siódma edycja zawodów, organizowanych z okazji promowania pamięci o Żołnierza Wyklętych.

– Cieszymy się z frekwencji. 140 zawodników otrzymało pakiety startowe, medale i numery, bo na taką ilość byliśmy przygotowani. Wielu biegaczy niestety nie zdążyło się zapisać – powiedział Marcin Wawiórko z trzebiatowskiego magistratu, organizator zawodów. – Wiedzieliśmy, że chętnych będzie bardzo wielu, bo już w latach poprzednich otrzymywaliśmy sygnały i pochwały za organizację. Dzisiaj z nami są sportowcy z całego regionu a nawet z Gorzowa Wielkopolskiego – dodał. W tym roku ponownie w organizację zaangażowani byli pracownicy Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie, żołnierze trzebiatowskiej i mrzeżyńskiej jednostki wojskowej, pracownicy ZDGiKM oraz członkowie GRH „Nałęcz”. Bieg obejmował dystans wynoszący 1963 m (odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Na bieg w Trzebiatowie zaprosił Dowódca 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej, Dowódca 36 dr. OP w Mrzeżynie, kierownik Klubu Wojskowego w Trzebiatowie oraz Burmistrz Trzebiatowa.  Jego trasa wiodła duktami Parku Miejskiego w Trzebiatowie. Wśród panów najszybciej trasę pokonał Przemysław Barański przed Adrianem Zawadzkim i Kamilem Hołubem. Wśród pań najszybsza była Małgorzata Krynicka, która na metę przybiegła przed Anną Guster i Martą Bagińską. W kategorii chłopców najszybszy był Oskar Nowowiejski, następnie linię mety pokonali Daniel Gałka i Igor Oświęcimski. Wśród dziewcząt wygrała Maja Rodziewicz przed Patrycją Bałasz i Łucją Iwaniec.

 

Sprawdź także

Promocja trzebiatowskiej wody w nowym wydaniu. Każdy może napić się zupełnie za darmo

-Bardzo smaczna woda – podkreślają degustatorzy wody, która wypływa z dwóch poidełek zainstalowanych w Trzebiatowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.