sobota, 17 Sierpień 2019
Home / PŁOTY / Ogłoszono przetarg na remont mostu w okolicy miejscowości Truskolas

Ogłoszono przetarg na remont mostu w okolicy miejscowości Truskolas

Zachodniopomorski  Zarząd Dróg Wojewódzkich zarządza 1562 obiektami inżynierskimi, z czego 217 stanowią mosty i tunele. Utrzymanie tak wielu obiektów w zadowalającym stanie technicznym wymaga systematycznych przeglądów, remontów i w końcu przebudów. W ostatnich latach kompleksowe przebudowy obiektów inżynierskich prowadzone są głównie w trakcie realizacji zadań ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Zachodniopomorskiego.

Niezależnie od zadań ujętych w RPO WZ, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich każdego roku przeprowadza remonty i przebudowy kilku obiektów w ramach tzw.  zadań jednorocznych i własnego budżetu. Największym obiektem, na którego remont został ogłoszony już przetarg jest most koło miejscowości Truskolas, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 108. Jest to jednoprzęsłowy obiekt o długości 12 i szerokości 10,5 m, położony nad rzeką Gardominką. Zakres prac obejmie tu remont przyczółków i skrzydeł, naprawę uszkodzonych elementów mostu, wzmocnienie, profilację i hydroizolację płyty mostu, wykonanie elementów odwodnienia obiektu, remont odcinka nawierzchni jezdni oraz ustawienie barier ochronnych. Zostanie przeprowadzona również regulacja i umocnienie koryta rzeki. Zgodnie z założeniami przetargu, remont powinien zostać zakończony do 30 września tego roku.

źródło:www.zzdw.koszalin.pl

Sprawdź także

Bieg Latarnika w Niechorzu

W najbliższą sobotę 17 sierpnia przypada Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. Z tej okazji w Niechorzu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.