wtorek, 25 Czerwiec 2019
Home / SPORT / Jedynka Trzebiatów bliżej upragnionego złota

Jedynka Trzebiatów bliżej upragnionego złota

Seniorki Jedynki Trzebiatów zwyciężyły w pierwszym meczu półfinału Salming Ekstraligi kobiet w unihokeju. W Mrzeżynie wygrały z Podhalem Nowy Targ 6:3.

Był to pierwszy mecz półfinału. Zawodniczki z Trzebiatowa rozpoczęły ten pojedynek fatalnie. Po kilku minutach rywalizacji „Góralki” prowadziły 0:2. Jednak z każdą minutą gospodynie się przebudzały. Doprowadziły do remisu, w kolejnych minutach gry powiększały prowadzenie. Ostatecznie wygrały 6:3. Za dwa tygodnie drugi mecz półfinału rozegrany zostanie w Nowym Targu. Jeżeli wtedy zwyciężą „Góralki”, rewanżowe spotkanie zostanie również rozegrane na parkiecie Podhala. Zwycięska drużyna półfinału powalczy w trakcie Super Finału o złoty medal, przegrana o brązowy.