sobota, 20 Lipiec 2019
Home / PASJE / Przewodnicy z całej Polski przyjechali do Trzebiatowa

Przewodnicy z całej Polski przyjechali do Trzebiatowa

72 przewodników PTTK z całej Polski przyjechało do Trzebiatowa, aby rozpocząć 16. edycję Guide Tour. Spotkanie ma na celu promowanie Trzebiatowa oraz regionu. Organizatorem zlotu jest Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze koło Baszta Kaszana w Trzebiatowie.

-Jesteśmy szczęśliwi, że kolejny raz możemy spotkać się w Trzebiatowie. To dla nas zaszczyt, że tak wielu przewodników przyjeżdża do naszej gminy – powiedziała Ewa Fudała prezes PTTK Baszta Kaszana w Trzebiatowie. – Właśnie w ten sposób promujemy Trzebiatów, całą gminę, ale także województwo. Inicjatorem naszych spotkań był Paweł Pawłowski oraz świętej pamięci Tadeusz Rak. Oni to rozpoczęli, a my kontynuujemy – dodała. Tegoroczna edycja Guide Touru tradycyjnie rozpoczęła się w Trzebiatowie – w Pałacu nad Młynówką. – To dla nas zaszczyt, że możemy was dzisiaj witać i pokazać wam walory naszej gminy – powiedział w czasie otwarcia zlotu Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – Nasza gmina jest otwarta. Jesteśmy jedną z nielicznych gminy w Polsce gdzie obok siebie potrafią żyć reprezentanci czterech kultur – czterech wyznań. Ufam, że wracając do swoich miejscowości opowiecie o nas – dodał. Uczestnicy Guide Touru po zwiedzaniu Trzebiatowa odwiedzą również Międzyzdroje, Świnoujście oraz miejscowości w Niemczech między innymi Greifswald oraz Peenemünde. – Aby dobrze zrozumieć historię Gryfitów oraz ich działalność na naszych ziemiach musimy również poznać historię miejscowości takich jak Greifswald, dlatego w tym roku, właśnie tam zabieramy naszych gości. Jeżeli wszystko będzie dobrze i sił nam wystarczy, to w przyszłym roku pojedziemy do Szczecina – zaznaczyła Ewa Fudała.Organizatorem tegorocznego Guide Touru PTTK obok Koła Baszta Kaszana jest gmina Trzebiatów, Międzyzdroje, Świnoujście, PTTK w Trzebiatowie, w Międzyzdrojach oraz Ford Gerharda.

Sprawdź także

Paprykarzowa uczta w Rewalu

Paprykarzowa Uczta, Roberta Bochenko cieszyła się ogromnym powodzeniem. Setki gości wielokrotnie ustawiało się w kolejce …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.