Home / Bez kategorii / Już dziś spotkanie z Dorotą Schrammek w Gryficach. Autorka promuje swoją najnowszą powieść

Już dziś spotkanie z Dorotą Schrammek w Gryficach. Autorka promuje swoją najnowszą powieść

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Gryficach zaprasza wspólnie z Dorotą Schrammek na spotkanie autorskie, które już dziś (środa) o godzinie 17.00. Autorka będzie promować drugą część trylogii „Winne Wzgórze. Nadzieja”.

Pamiętacie Dorotę, która z mężem i dwójką synów zaczęła nowe życie na Winnym Wzgórzu. Ona odnajduje swoje miejsce w bibliotece. On otwiera knajpkę „Nóż i widelec”. Co sprowadza młode małżeństwo do niewielkie miejscowości pod Czaplinkiem? Ekonomia i proza codzienności, która zmusza rodzinę do wędrówki po nowe. Na Winnym Wzgórzu spotykają się bohaterzy poturbowani przez los, dotknięci nieszczęściem, śmiercią bliskiej osoby lub na tzw. przymusowym urlopie jak Lilianna, pracująca, na co dzień w korporacji. Kobieta musi nagle zaopiekować się chorą babcią. Początkowo z trudem znosi senny rytm miasteczka, wciąż walcząc z nawykami pracy wielkiej machiny. Losy bohaterów rzuconych w nowe miejsce splatają się ze sobą w przedziwny i nieoczekiwany sposób. Emerytowany Tadeusz postanawia resztę życia spędzić w Polsce. Przez lata pracuje po niemieckiej stronie. Poukładany i drobiazgowy, początkowo jawi się, jako postać, którą niechętnie chcemy obdarzyć zaufaniem. Po drodze wiele się wydarzy. Dorota straci zaufanie do męża, z którym pewnie rozstałaby się, gdyby nie restauracja i dzieci. Lilianna będzie wspierać Wiktora po śmierci żony, zaś zamknięty w sobie Tadeusz, który odnajdzie po latach rodzinę, będzie miał problem z akceptacją nowej sytuacji. – Na Winnym Wzgórzu na chwilę zapanował spokój, ale tylko na chwilę – mówi tajemniczo Dorota Schrammek, która w drugiej części trylogii znów skomplikuje losy swoich bohaterów. Czy przysłowiowa „nadzieja” pozwoli na szczęśliwy finał? Oficjalna premiera powieści odbyła się w Walentynki, ale „Winne Wzgórze. Nadzieja” jest już dostępne na półkach księgarń od kilku dni.

Sprawdź także

Życzenia świąteczne od Starosty Powiatu Gryfickiego, Wicestarosty i Przewodniczącej Powiatu Gryfickiego

Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych, wiosennego nastroju oraz dużo radości płynącej z rodzinnych spotkań życzą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.