środa, 24 Kwiecień 2019
Home / GRYFICE / OKO.press zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „6… 5… 4… 3…. Na ulicy” opowiadającego o protestach

OKO.press zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „6… 5… 4… 3…. Na ulicy” opowiadającego o protestach

 OKO.press zaprasza na specjalną projekcję obrazu „6… 5… 4… 3…. Na ulicy”, którego autorem jest dziennikarz Robert Kowalski, również członek zespołu redakcyjnego OKO.press. Projekcja  odbędzie się w niedzielę, 17 lutego o godzinie 12.00 w Kinie Kapitol. Film opowiada o aktywistycznej ulicy. O akcjach, w których brały udział tysiące ludzi, ale także o protestach samotnych, jednoosobowych takich jak m.in. Beata Katkowska z Gryfic. O tym dlaczego wyszli a ulicę opowiadają także: pisarka Klementyna Suchanow, Paweł Kasprzak lider ruchu Obywatele RP, student Dawid Winiarski, Rafał S. wykładowca, uczennica Nadia Kłos.

– Przez ostatnie trzy lata w Polsce zorganizowano setki, jeśli nie setki setek demonstracji, wieców, blokad, marszów i pochodów – mówi autor filmu Robert Kowalski, dziennikarz OKO. press. – Sezon otworzyły wielkie, nawet 100-tysięczne manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, później był grudniowy „pucz 2016”, cykliczne kontrmanifestacje smoleńskie, czarne marsze w obronie praw kobiet, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, oblężenia Sejmu, blokady marszów nacjonalistów i neofaszystów, protesty przeciwko ekshumacjom ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, akcje piętnujące pedofilię w kościele i wiele innych. Kamera OKO.press towarzyszyła wydarzeniom wielkim, powszechnie znanym i zapowiadanym z wyprzedzeniem ale także na akcjach specjalnych, utajnionych do samego końca. O tym dlaczego wyszli na ulicę opowiadają: Klementyna Suchanow, Rafał R. Suszek, Beata Katkowska, Nadia Kłos, Dawid Winiarski i Paweł Kasprzak  – dodaje dziennikarz OKO.press. Po projekcji autor oraz goście m.in. bohaterzy filmu Paweł Kasprzak i Beata Katkowska wezmą udział w debacie. Wstęp na film jest wolny. Zapraszamy serdecznie w imieniu autora do kina Kapitol w niedzielę – 17 lutego na godzinę 12.00. Zobaczmy to wspólnie!

 

 

 

Sprawdź także

Obywatele będą mieli głos? Nowa inicjatywa uchwałodawcza dla mieszkańców Trzebiatowa

Pod koniec marca rada miejska przyjęła uchwałę dotyczącą możliwości wnoszenia inicjatyw obywatelskich. To otwiera nową …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.