sobota, 14 Grudzień 2019
Home / GRYFICE / OKO.press zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „6… 5… 4… 3…. Na ulicy” opowiadającego o protestach

OKO.press zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „6… 5… 4… 3…. Na ulicy” opowiadającego o protestach

 OKO.press zaprasza na specjalną projekcję obrazu „6… 5… 4… 3…. Na ulicy”, którego autorem jest dziennikarz Robert Kowalski, również członek zespołu redakcyjnego OKO.press. Projekcja  odbędzie się w niedzielę, 17 lutego o godzinie 12.00 w Kinie Kapitol. Film opowiada o aktywistycznej ulicy. O akcjach, w których brały udział tysiące ludzi, ale także o protestach samotnych, jednoosobowych takich jak m.in. Beata Katkowska z Gryfic. O tym dlaczego wyszli a ulicę opowiadają także: pisarka Klementyna Suchanow, Paweł Kasprzak lider ruchu Obywatele RP, student Dawid Winiarski, Rafał S. wykładowca, uczennica Nadia Kłos.

– Przez ostatnie trzy lata w Polsce zorganizowano setki, jeśli nie setki setek demonstracji, wieców, blokad, marszów i pochodów – mówi autor filmu Robert Kowalski, dziennikarz OKO. press. – Sezon otworzyły wielkie, nawet 100-tysięczne manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, później był grudniowy „pucz 2016”, cykliczne kontrmanifestacje smoleńskie, czarne marsze w obronie praw kobiet, Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, oblężenia Sejmu, blokady marszów nacjonalistów i neofaszystów, protesty przeciwko ekshumacjom ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, akcje piętnujące pedofilię w kościele i wiele innych. Kamera OKO.press towarzyszyła wydarzeniom wielkim, powszechnie znanym i zapowiadanym z wyprzedzeniem ale także na akcjach specjalnych, utajnionych do samego końca. O tym dlaczego wyszli na ulicę opowiadają: Klementyna Suchanow, Rafał R. Suszek, Beata Katkowska, Nadia Kłos, Dawid Winiarski i Paweł Kasprzak  – dodaje dziennikarz OKO.press. Po projekcji autor oraz goście m.in. bohaterzy filmu Paweł Kasprzak i Beata Katkowska wezmą udział w debacie. Wstęp na film jest wolny. Zapraszamy serdecznie w imieniu autora do kina Kapitol w niedzielę – 17 lutego na godzinę 12.00. Zobaczmy to wspólnie!

 

 

 

Sprawdź także

Gryficka Parada Światła. Weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu

Już po raz drugi, 19 grudnia, ulicami Gryfic przejdzie Parada Światła i jak zapewniają organizatorzy …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.