sobota, 14 Grudzień 2019
Home / GRYFICE / Gryficka biblioteka zaprasza na romantyczny koncert Jerzego Filara, znanego i lubianego wokalisty z „Krainy Łagodności”

Gryficka biblioteka zaprasza na romantyczny koncert Jerzego Filara, znanego i lubianego wokalisty z „Krainy Łagodności”

Jerzy Filar wystąpi w najbliższy poniedziałek, 18 lutego w Bibliotece Miejskiej w Gryficach. Ten ceniony wokalista i muzyk, znany publiczności z m.in. ze swojej popularnej „Samby sikoreczki” odwiedzi gryficką placówkę w ramach akcji „Walentynki w bibliotece”. Początek koncertu godzina 18.00. Wstęp wolny.
„Walentynki w bibliotece” to jak co roku bardzo intensywny okres w życiu  biblioteki. – To także najlepszy czas, by przekazywać sobie wzajemnie  dowody miłości, szacunku i przyjaźni. Naszym prezentem z okazji tego święta niech więc romantyczny koncert Jerzego Filara, którego  publiczność kojarzy z szalenie popularną piosenką „Samba sikoreczka” za  którą pan Jerzy Filar otrzymał tytuł laureata 13 Festiwalu Piosenki  Studenckiej w Krakowie w 1976 – mówi Przemysław Kubalica, dyrektor biblioteki.
Jak się okazało, występ na krakowskim festiwalu był dla autora zaledwie preludium do kolejnych nagród m.in. I nagrody w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz pięknej kariery, która nieprzerwanie trwa do dziś. – Być może pamiętacie o tym, jak przed rokiem w mini recitalu gościliśmy  pana Jerzego Filara w czasie Jubileuszu 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wówczas także zapowiadaliśmy jego koncert w „miejskiej” na który jednak jak się okazało, przyszło nam poczekać dłużej, niż sądziliśmy. Dziś jednak wszystko jest już dopięte. Zaś pan Jerzy podobnie jak i my nie może doczekać się spotkania z mieszkańcami naszego miasta – dodaje Przemysław Kubalica.

Sprawdź także

Gryficka Parada Światła. Weź udział w tym wyjątkowym wydarzeniu

Już po raz drugi, 19 grudnia, ulicami Gryfic przejdzie Parada Światła i jak zapewniają organizatorzy …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.