sobota, 25 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Zimowy Turniej Oldbojów w Halowej Piłce Nożnej dedykowany małej Poli z Gryfic!

Zimowy Turniej Oldbojów w Halowej Piłce Nożnej dedykowany małej Poli z Gryfic!

Już w najbliższą  sobotę w Gryf Arenie rusza Zimowy Turniej Oldbojów w Halowej Piłce Nożnej dedykowany 7 – letniej Poli. Podczas imprez, która odbędzie się pod patronatem gryfickiego starosty oraz burmistrza Gryfic zaplanowano zbiórkę na rzecz chorej dziewczynki. Start godzina 9.00.

Poleczka skończyła 7 lat. Przyszła na świat jako wcześniak z niską masą urodzeniową i wrodzoną, pełnoobjawową cytomegalią. Dziewczynka nie mówi, nie potrafi jeść, nie jest samodzielna, cierpi na wzmożoną autoagresję. Wymaga nieustannej rehabilitacji. Dzięki młodszej siostrze Gabrysi ma szanse na terapię komórkami macierzystymi, która odbywa się w pięciu, bardzo kosztownych cyklach. Pola jest już po kilku podaniach komórek. Znosi zabiegi bardzo dzielnie. By, jednak mogła nadal być podawana leczeniu potrzebne są środki, również na rehabilitację. Rodzina, przyjaciele i ludzie dobrej woli uruchomili zbiórkę na rzecz dziewczynki. – Zorganizowaliśmy już kilka akcji. Powstał społeczny komitet „Otwórzmy świat Poli”, który czuwa nad zbiórką środków dla dziewczynki  – mówi Monika Wiśniewska, jedna z inicjatorek akcji pomocowych dla Poleczki.

W trakcie sobotniego turnieju będzie można wziąć udział w kilku licytacjach na rzecz dziewczynki, dla gości przygotowano słodki poczęstunek, który umili sportowe zmagania i kibicowanie.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.