niedziela, 23 Luty 2020
Home / GRYFICE / Nowe liceum w Gryficach. Radni dali zielone światło. Co na to powiat?

Nowe liceum w Gryficach. Radni dali zielone światło. Co na to powiat?

Przed tygodniem radni miejscy przychylili się do wniosku burmistrza Gryfic dotyczącego powstania Liceum Gminnego w Gryficach. Projekt uchwały przeszedł pomyślnie głosowanie, ale swoją opinię musi jeszcze wyrazić Powiat Gryficki. W czwartek starosta gryficki Ryszard Chmielowicz powołał doraźny zespół ds. oświatowych, który zajmie się m.in. wypracowaniem stanowiska w sprawie uchwały intencyjnej Rady Gminy Gryfice.

Podczas ostatniej sesji burmistrz Gryfic – Andrzej Szczygieł przekonywał, że utworzenie Liceum Gminnego w Gryficach podyktowane jest kilkoma względami, ważnymi dla gryfickiej społeczności. Chodzi przede wszystkim o odciążenie szkół średnich, w których od nowego roku zdublują się roczniki uczniów kończących szkoły podstawowej oraz kończących swoją działalność gimnazjów, a także o ograniczenie widma dwuzmianowości. W sprawie powołania do życia nowej szkoły, w której pierwszy dzwonek rozbrzmiałby we wrześniu 2019 zabierają również głos rodzice i nauczyciele. Na biurko burmistrza trafiła petycja pod którą podpisało się ponad dwieście osób. Z czego rodzice uczniów to aż 144 osób i 52 nauczycieli.  – Chcemy zatrzymać u nas absolwentów, którzy nie znajdą dla siebie miejsca w istniejącej już sieci szkół w powiecie gryfickim, wówczas dzieci nie będą musiały wyjeżdżać a subwencja oświatowa zostanie na miejscu. Ponadto, odciążymy szkoły, otworzymy klasy z mniej liczne, co przełoży się na jakość nauczania. Poza tym dysponujemy już dobrze przygotowaną bazą po Gimnazjum nr 2 – przekonuje burmistrz Andrzej Szczygieł.

By, jednak uchwała intencyjna w sprawie utworzenie Liceum Gminnego mogła przerodzić się w konkret konieczne jest porozumienie z Powiatem Gryfickim. A tym zajmą się członkowie doraźnego zespołu powołanego w czwartek przez starostę gryfickiego Ryszarda Chmielowicza.

Gryfickie.info

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.