środa, 24 Kwiecień 2019
Home / GRYFICE / Nowe liceum w Gryficach. Radni dali zielone światło. Co na to powiat?

Nowe liceum w Gryficach. Radni dali zielone światło. Co na to powiat?

Przed tygodniem radni miejscy przychylili się do wniosku burmistrza Gryfic dotyczącego powstania Liceum Gminnego w Gryficach. Projekt uchwały przeszedł pomyślnie głosowanie, ale swoją opinię musi jeszcze wyrazić Powiat Gryficki. W czwartek starosta gryficki Ryszard Chmielowicz powołał doraźny zespół ds. oświatowych, który zajmie się m.in. wypracowaniem stanowiska w sprawie uchwały intencyjnej Rady Gminy Gryfice.

Podczas ostatniej sesji burmistrz Gryfic – Andrzej Szczygieł przekonywał, że utworzenie Liceum Gminnego w Gryficach podyktowane jest kilkoma względami, ważnymi dla gryfickiej społeczności. Chodzi przede wszystkim o odciążenie szkół średnich, w których od nowego roku zdublują się roczniki uczniów kończących szkoły podstawowej oraz kończących swoją działalność gimnazjów, a także o ograniczenie widma dwuzmianowości. W sprawie powołania do życia nowej szkoły, w której pierwszy dzwonek rozbrzmiałby we wrześniu 2019 zabierają również głos rodzice i nauczyciele. Na biurko burmistrza trafiła petycja pod którą podpisało się ponad dwieście osób. Z czego rodzice uczniów to aż 144 osób i 52 nauczycieli.  – Chcemy zatrzymać u nas absolwentów, którzy nie znajdą dla siebie miejsca w istniejącej już sieci szkół w powiecie gryfickim, wówczas dzieci nie będą musiały wyjeżdżać a subwencja oświatowa zostanie na miejscu. Ponadto, odciążymy szkoły, otworzymy klasy z mniej liczne, co przełoży się na jakość nauczania. Poza tym dysponujemy już dobrze przygotowaną bazą po Gimnazjum nr 2 – przekonuje burmistrz Andrzej Szczygieł.

By, jednak uchwała intencyjna w sprawie utworzenie Liceum Gminnego mogła przerodzić się w konkret konieczne jest porozumienie z Powiatem Gryfickim. A tym zajmą się członkowie doraźnego zespołu powołanego w czwartek przez starostę gryfickiego Ryszarda Chmielowicza.

Gryfickie.info

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdź także

Obywatele będą mieli głos? Nowa inicjatywa uchwałodawcza dla mieszkańców Trzebiatowa

Pod koniec marca rada miejska przyjęła uchwałę dotyczącą możliwości wnoszenia inicjatyw obywatelskich. To otwiera nową …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.