wtorek, 16 Lipiec 2019
Home / POWIAT / Szalejmy! Jest kolorowo, kreatywnie i radośnie. Ferie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

Szalejmy! Jest kolorowo, kreatywnie i radośnie. Ferie w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury

W pierwszym tygodniu w zajęciach brało udział ok 50 dzieci z Trzebiatowa, Lewic, Gosławia, Siemidarżna, Gołańczy Pomorskiej i Mirosławic. Bogaty program, fajna zabawa i radosne, twórcze dzieci to recepta na świetnie spędzony czas. Dzieci „tworzyły” artystyczne zawieszki ( z przeróżnymi śmiesznymi dedykacjami, sentencjami, czy życzeniami), oraz łapacze snów, które przepuszczą tylko dobre sny, pracując w dwóch grupach, następnie zamieniały się miejscami i wykonały obydwa artystyczne zadania.

Pomysłowy dzień
W trakcie kolejnego dnia „Ferii w Pałacu” gościliśmy „Pomysłową Fabrykę” z Koszalina, która na wesoło, zaskakująco prezentowała tajniki chemii. Czym jest emulgacja cieczy, roztwór nasycony i nienasycony, jak zrobić pastę słonia, dlaczego w serze są dziury? To tylko niektóre tajemniczo brzmiące chemiczne zadania, które w bardzo oryginalny i przystępny dla dzieci sposób wyjaśniali Państwo Kinga i Tomasz Pietruszyńscy, czyli bardzo wesoła i wybuchowa ” Pomysłowa Fabryka”. W tym dniu nie brakowało łamania sobie głów, bowiem czekały na nas jeszcze gry logiczne, planszowe, Quizy, zagadki…Bawimy się , ale też uczymy, na wesoło!

Szalona Kids Arena

Wizyta w Kids Arenie to czas szalonej zabawy. Wiele atrakcji, radości. Po dmuchańcowych szaleństwach był też czas niezwykłego seansu w Kinie Sferycznym, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy i mądry film „Życie drzew”. Film wyświetlany w technologii 3D bez konieczności zakładania specjalnych okularów. Obraz powstaje zupełnie inaczej niż w kinach tradycyjnych. Jest on wyświetlany z projektorów jednocześnie we wszystkich kierunkach, dając efekt 360 stopni! Widzowie, znajdujący się we wnętrzu sferycznej kopuły, są dosłownie w samym centrum wydarzeń.

Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy grą miejską, która polegała na wieczornym zwiedzaniu , rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów, zadań związanych z zabytkami, legendami, historiami naszego miasta. Dla dzieci było to nie lada wyzwanie. Zaopatrzeni w latarki, asekurowani przez strażaków, poruszaliśmy się w pięciu grupach, według planu miasta i wskazówek zawartych w grze. Przy Baszcie Kaszanej niespodziewanie staliśmy się świadkami obrony miasta przed skradającymi się gryficzanami i oczywiście miska kaszy znów uratowała miasto. Zwiedzanie baszty z pochodniami, latarkami wywarło ogromne wrażenie na dzieciakach. Po zdobyciu wszystkich punktów, w pałacu czekało ostatnie zadanie- odnalezienie skarbu (słodycze) ukrytego w zakamarkach rożnych pałacowych pomieszczeń a słodkie pączki i gorąca herbata na rozgrzewkę po trudach wieczornego zwiedzania smakowały wyśmienicie. Dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie oraz Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej działającej przy OSP w Trzebiatowie za pomoc na szlaku.

Anna Rzepecka

Sprawdź także

Przygarnij pod swój dach „Kilera”. 2 – letni piesek szuka domu

Kiler to młody 2 – letni, energiczny piesek,który trafił pod opiekę wolontariuszy z Trzebiatowa, po …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.