poniedziałek, 19 Sierpień 2019
Home / POWIAT / Strażacy ćwiczyli na lodzie. Zobacz zdjęcie

Strażacy ćwiczyli na lodzie. Zobacz zdjęcie

Strażacy z Trzebiatowa, Gołańczy Pomorskiej, Mrzeżyna, Państwowej Straży z Gryfic oraz wojskowej z Trzebiatowa ćwiczyli akcje ratownicze na lodzie. W szkoleniu, które odbyło się w sobotę 2 lutego na stawie przy ulicy Kołobrzeskiej w Trzebiatowie udział wzięli również policjanci z Trzebiatowa, ratownicy medyczni oraz pracownicy z Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie.

-Celem szkolenia i ćwiczeń było zapoznanie się ze specyfikacją zagrożeń wodno – lodowych w sezonie zimowym, wypracowanie założeń taktycznych i współpracy w czasie akcji ratowniczej, zostawanie wodnych lub lodowych technik służących ewakuacji zagrożonych lub poszkodowanych osób z akwenów i obszarów zalodzonych oraz powodziowych – powiedział Marian Sobczak z OSP w Trzebiatowie. Szkolenie prowadził młodszy brygadier Józef Brzeziński z PSP w Gryficach. W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z Trzebiatowa, Gołańczy Pomorskiej, Mrzeżyna, Państwowej Straży z Gryfic oraz wojskowej z Trzebiatowa obecni byli również policjanci z Trzebiatowa, ratownicy medyczni oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie.

Sprawdź także

Piknik Zielny w Gąbinie

Park Edukacji i Rekreacji „Mandragora” w Gąbinie zaprasza na drugą edycję Pikniku Zielnego, który odbędzie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.