Home / BROJCE / Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

W styczniu 2019 r. policjanci ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali 15 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i rozwagę na drodze. Prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków.

W styczniu funkcjonariusze ruchu drogowego z gryfickiej komendy zatrzymali 15 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, czyli tzw. 50+. W 2018 r. mundurowi z Gryfic zatrzymali 92 prawa jazdy, z czego aż w 56 przypadkach kierowcy stracili uprawnienia właśnie za przekroczenie prędkości. Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku. Jazda z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym może stanowić śmiertelne zagrożenie. Dla przykładu samochód, który porusza się z prędkością 30 km/h potrzebuje ok. 14 m, aby się zatrzymać. Przy prędkości 50 km/h to samo auto zatrzyma się po 28 m. Zwiększając prędkość do 60 km/h, droga hamowania wydłuży się o 8 m. Gdy auto jedzie 75 lub 90 km/h, wówczas od dostrzeżenia przeszkody do całkowitego zatrzymania przejedzie jeszcze odpowiednio 51 i 57 m.

Biorąc pod uwagę czas reakcji kierowcy, kiedy ten dostrzeże na drodze np. pieszego i rozpocznie hamowanie, szanse na bezpieczne zatrzymanie pojazdu spadają do zera.
Przypomnijmy, że za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy.

Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy.Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy.Kolejny raz, kiedy kierujący (w wydłużonym 6-miesięcznym okresie) zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień. Dużą pomoc w eliminowaniu piratów drogowych i amatorów prędkości z dróg naszego powiatu stanowią informacje umieszczane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie miejsce oznaczone na mapie jest sprawdzane przez funkcjonariuszy i pozwala skutecznie walczyć z piractwem drogowym.

Sprawdź także

Zablokowany ruch na krajowej szóstce. Osobowa Skoda wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w Volvo

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 14.40 w Płotach na ulicy Koszalińskiej, w ciągu drogi …

2 komentarze

  1. Członek tej nędznej wspólnoty

    Dlaczego policja nie zabierze uprawnień do kierowania spółce ZBK , najwyższy czas . Na skutek takiego jak to jest dziś , kierowania tą spółką , członkowie wspólnot z Trzebiatowa stracą wpłacone pieniądze . Nie straci spółka , bo takowych do wspólnej kasy nie wpłaca , jeśli chodzi o fundusz remontowy . Sprawa upadłości ciągnie się już od dłuższego czasu ,przez ten czas rada nadzorcza i jej prezes biorą nie złe pobory . Wnoszę więc aby odpowiednie służby zabrały tej spółce uprawnienia a burmistrzowi udzieliły nagany

    • wk..ny właściciel lokalu we WM

      Wygląda na to, że zarówno zarząd ZBK, burmistrz i większość radnych chcą całą sprawę zamieść pod dywan i oddać zaledwie 15% tego co są winni wszystkim swoim dłużnikom! A to, że mieszkańcy WM (szczególnie ci co wykupili mieszkania) zostaną ograbieni z pieniędzy na fundusze remontowe i do tego być może będą musieli zapłacić ponownie za wodę i ścieki, za które już raz zapłacili, wszyscy maja w 4 literach! Przykładowo: jeśli zbk zalegał z wpłatami na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej 10 000 (bo tyle wpłacili przez lata właściciele wykupionych we WM mieszkań) to teraz wpłaci zaledwie 1500zł. Więc taka WM zamiast dysponować funduszem remontowym w wysokości 20 000 zł (10 tys od właścicieli wykupionych mieszkań i druge 10 tys. od gminy – via ZBK) będzie dysponowała kwotą 11500zł. Z tego wynikaja dwa wnioski: pierwszy – to właściciele wykupionych mieszkań płacą na utrzymanie całych budynków w których nawet więcej niż połowa należy do gminy, drugi- czy można się dziwić że nie ma pieniędzy na remonty elewacji, klatek schodowych, kominów czy dachów a nasze miasto wygląda jak wygląda? Gdyby burmistrz, zbk i gmina zachowywały się uczciwie, zrobiłyby wszystko aby oddać wszystkim dług w 100 % . Może w ciągu iluś tam lat i bez odsetek, ale w 100%. Jaki przykład daje taka gmina swoim mieszkańcom? Że można łamać prawo, być nieuczciwym i śmiać się prosto w oczy? A może tak drogi panie burmistrzu i panie Makarewicz, którzy twierdzicie, że formuła zbk jako spółki która jest zarządcą mieszkań gminnych jest dobra, po postu należy powiedzieć uczciwie i publicznie, że ta forma zarządzania nie sprawdziła się i czas rozwiązać ten twór lub pozwolić na jego upadłość, zaorać ten system zarządzania, który nigdy nie był wydolny, spłacić długi i stworzyć go od nowa w innej formule!? PS. Opowiadanie bajek o jego wydolności przez obecnego pana wiceburmistrza i poprzedniego burmistrza pana R.- jest tylko opowiadaniem bajek, nie mającym odzwierciedlenia w faktach, a jedynie w kreatywnej księgowości zbk, jak była prowadzona przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.