czwartek, 17 Październik 2019
Home / BROJCE / Pilnie potrzebna pomoc dla rodzin poszkodowanych w nocnym pożarze w Brojcach!

Pilnie potrzebna pomoc dla rodzin poszkodowanych w nocnym pożarze w Brojcach!

W nocy z czwartku na piątek żywioł pozbawił dachu na głową trzy rodziny z Brojc. Ogień pojawił się przed godziną 21.00 na poddaszu jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Nowej. – Na tę chwilę wszystkie rodziny są bezpieczne, część znalazła schronienie u bliskich, dla jednej szykujemy miejsce tymczasowe. Udzielamy właśnie pierwszej, pomocy rzeczowej, ale wśród pogorzelców są dzieci kilku chłopców i dziewczynka. Apelujemy do mieszkańców o wsparcie – tłumaczy Michał Zinowik, wójt Brojc.

Rodziny otrzymały już pierwszą pomoc rzeczową. Jedna z nich straciła dorobek życia, inne nie mogą wrócić do mieszkań, które zostały częściowo zalane i zniszczone przez ogień. Miejsce zdarzenia jest zabezpieczane od rana. W kontakcie z rodzinami są również pracownicy gminnej ośrodka opieki społecznej. Choć żadne z mieszkań nie było lokalem komunalnym w myśl społecznej solidarności i odpowiedzialności gmina zabezpiecza pomoc dla poszkodowanych. – To dopiero początek naszych działań, potrzeby są duże. Osoby, które chciałyby wesprzeć pogorzelców mogą przynosić dary do Ośrodka Pomocy Społecznej w Brojcach (Długa 48, 72-304 Brojce). Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuję – mówi wójt.

Potrzebne przedmioty to:
– buty młodzieżowe – rozmiary: 35-36; 37 i 45-46;
– bielizna , spodnie, bluzy, kurtki młodzieżowe na wzrost – 140; 160; 170;
– prześcieradła, kołdry, koce, poduszki, ręczniki;
– przybory szkolne, plecaki, zeszyty;
– artykuły higieniczne (proszek do prania, płyny do kąpieli itp.);
– artykuły spożywcze (w hermetycznie zamkniętych opakowaniach).

 

 

Sprawdź także

W najbliższą niedzielę wybory do Parlamentu

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy z 6 sierpnia, wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę 13 października 2019 …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.