Home / POWIAT / Dyrektor trzebiatowskiego „Herberta” uhonorowana medalem Pro Patria

Dyrektor trzebiatowskiego „Herberta” uhonorowana medalem Pro Patria

W dniu 29 stycznia 2019 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń – Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnego i Brązowego Krzyża Zasługi, Medalu Złotego za Długoletnią Służbę i Krzyża Zesłańców Sybiru.

 W czasie uroczystości wicewojewoda Marek Subocz w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny wręczył również, w imieniu Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Medal „Pro Patria”. Medalem tym została uhonorowana Jadwiga Jaworska dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie.

Medal „Pro Patria” został ustanowiony przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dniem 1 września 2011 r., i jest przez niego nadawany na podstawie udokumentowanego wniosku naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych. Medal „Pro Patria” ma formę metalowego krążka o średnicy 36 mm, fakturowanego, srebrzonego i oksydowanego.

Na podstawie zatwierdzonego przez Komisję Heraldyczną przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji regulaminu nadawania Medalu „Pro Patria”, mogą być nim honorowane osoby (fizyczne oraz prawne) szczególnie zasłużone w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Nadanie medalu potwierdza się legitymacją, wręczaną łącznie z odznaczeniem.

Więcej informacji na stronie ZUW Szczecin.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.