sobota, 20 Lipiec 2019
Home / GRYFICE / Babcia i Dziadek najbliżsi naszym sercom! Jak żyją współcześni dziadkowie? Czy mają czas dla wnuków?

Babcia i Dziadek najbliżsi naszym sercom! Jak żyją współcześni dziadkowie? Czy mają czas dla wnuków?

Babcia i dziadek najważniejsze osoby tuż obok rodziców w życiu dzieci. Dawniej oddani głównie opiece nad wnukami, dziś wciąż czynni zawodowo, aktywni, wysportowani. Bywa, że z uwagi na emigrację dzieci rzadko widują się z wnuczkami. Jacy są współcześni dziadkowie? Świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Czekamy na Wasze komentarze i zdjęcia z wnukami i dziadkami!

Kochają bezgranicznie, wreszcie potrafią w pełni smakować miłość do wnucząt. Wielu z nich nadal jest aktywnych zawodowo. Mają swoje pasje, przeżywając „trzecią młodość” i są zupełnie inni, niż dziadkowie sprzed lat. Czasem można pomylić ich z rodzicami. Kochają nad życie, ale ich miłości ma dojrzały i pełen doświadczenia smak. Już wiedzą, co w życiu jest ważne, że czas spędzony z bliskimi nie ma ceny! Jedno co  niezmienne, to fakt, że poza wnukami świata nie widzą. Nawet jeśli są dziadkami na odległość. Z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprosiliśmy naszych czytelników do wspomnień i dyskusji o współczesnych dziadkach.

„Wnuki dla dziadków to największe szczęście, radość i miłość, bo gdzie im będzie lepiej jak nie u dziadków. To właśnie oni są bardzo ważni w życiu wnuków, zarówno Ci którzy żyją obok jak i Ci których nie ma już wśród nas.

„Kochamy wnuczęta swoje bez pamięci, ale tez mądrze, chociaż czasem mądrość wymięka pod maślanymi oczkami maluchów” – Anna Wioletta Brzeziniska

„Moje najukochańsze są wnuki na świecie. Na pewno współcześni dziadkowie nie poświęcają im tyle czasu .ze względu na pracę zawodową. Jednakże każda chwila spędzona z nimi jest niesamowitą rozkoszą. Kiedy człowiek patrzy.jak się bawią.rozrabiają oraz pomagają .raduje się serce niesamowicie. Maks zawsze robi z babcią ciasta. Karol uwielbia się bawić w domu dziadków. Natomiast Jula cudownie maluje.a najstarszy Raduś wszystkimi się opiekuje. Dziadek lubi z wnukami pograć w różne gierki, a babcia szykuje coś smacznego do zjedzenia. Radością przepełniają serca nasze. Kochamy mocno nasze Wnuki i mamy to szczęście, że mieszkają niedaleko nas„.

  Kiedyś….kiedyś było inaczej. Dziadek i babcia ,byli tuż obok. Dawało się im laurki siadało na kolanach i fotograf uwieczniał to na fotografii.Teraz,kiedy świat się tak skurczył wnuki czasami nie widują swojej babci czy dziadka przez lata.Kiedyś najdłuższa droga do dziadka to było z 700-900 km dzień drogi,Teraz,czasami trzeba tam lecieć..niektórzy mają daleko …na antypody…Postęp ma swoją cenę.Globalizm też..Zdarza się,że wnuki mówią w innym języku niż babcia” – Jadwiga Maczuga

„Na szczęście jest Internet dzięki któremu możemy skrócić ten dystans. Moja teściowa która mieszka w Neapolu specjalnie nauczyła się obsługi komputera żeby mieć kontakt z moimi synami. Kiedyś gdy chłopcy byli jeszcze bardzo mali to żartowałyśmy, że jak się spotkają to między nimi trzeba będzie postawić laptopa tak z przyzwyczajenia”- Aneta Królik Kijewska

„Bycie babcią to najpiękniejszy dar, jaki człowiek poza dziećmi otrzymuje od życia. Opiekuję się moją wnusią Nataszką przez kilka miesięcy w roku, na co dzień mieszkam w Toruniu, ale odwiedzam moją najsłodszą istotkę i zostaję zawsze u córki na dłużej. Opieka nad nią to wypoczynek, radość i przygoda – Ewa Pokojska, babcia Nataszki ze Świnoujścia.

Gryfickie.info

 

 

Sprawdź także

Chłopcy z zabawkami zaprezentują się w Gryficach

Czwarty koncert w ramach „Gryfickiego Lata Muzycznego” odbędzie się 21 lipca o godzinie 17:00 w …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.