niedziela, 15 Wrzesień 2019
Home / BROJCE / „Grodziska w dorzeczu Regi” – wykład o historii i aktualnych badaniach archeologicznych na terenie Powiatu Gryfickiego

„Grodziska w dorzeczu Regi” – wykład o historii i aktualnych badaniach archeologicznych na terenie Powiatu Gryfickiego

Stowarzyszenie Historyczne Pamięć i Tożsamość a także Biblioteka Gminna w Brojcach zapraszają w piątek, 18 stycznia na wkład dr hab. Andrzeja Janowskiego z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Szczecinie poświęcony grodziskom znajdującym się na terenie Powiatu Gryfickiego.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 18 stycznia w Bibliotece Gminnej w Brojcach. Doktor Andrzej Janowski przedstawi i omówi grodziska znajdujące się na terenie Powiatu Gryfickiego, w tym także na terenie gminy Brojce (m. in. Bielikowo). Jak informuje badacz i wykładowca, obiekty były badane sondażowo w poprzednich latach, a wyniki pozwalają na lepsze poznanie przeszłości terenów naszego regionu.

 

Sprawdź także

Dożynki w Gminie Brojce

Podziękowanie za tegoroczne plony oraz świętowanie zakończenia żniw, rozpoczęło się o godzinie 13:00 w Parafii …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.