Home / POWIAT / „Dźwięk ciszy” rozbrzmiał na rynku w Trzebiatowie. To był ważny głos! Mieszkańcy razem wobec przemocy

„Dźwięk ciszy” rozbrzmiał na rynku w Trzebiatowie. To był ważny głos! Mieszkańcy razem wobec przemocy

To było niezwykle podniosłe i wzruszające spotkanie. W ciszy, w której mocno wybrzmiał wiersz Wisławy Szymborskiej „Nienawiść” oraz dźwięki kompozycji Paula Simona i Garfunkela „Sound of silence” trzebiatowanie uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. – Dziękuję, że nie byłem sam. Twarze skupione, smutne. Trochę bezsilności w obliczach, nieco rozterek. Zagubienie. Ale i jakiś przebijający hart ducha. Chęć zmian. Postanowienie, żeby coś zrobić – mówił po spotkaniu jego inicjator Krzysztof Wasilewski, który jako pierwszy na stronie trzebiatow.online zaprosił mieszkańców na środowy wiec.

„Spójrzcie, jak wciąż sprawna, Jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze wysokie przeszkody.Jakie to łatwe dla niej – skoczyć, dopaść. Nie jest jak inne uczucia.  Starsza i młodsza od nich równocześnie. Sama rodzi przyczyny, które ją budzą do życia. Jeśli zasypia, to nigdy snem wiecznym” jakże dobitnie zabrzmiał wiersz Wisławy Szymborskiej „Nienawiść” w ten środowy wieczór, gdy na placu pod ratuszem zapłonęły dziesiątki świateł. Trzebiatowianie czuli potrzebę, by być dziś razem, bo w obliczu tak bolesnej historii, tylko we wspólnocie można znaleźć ukojenie. – Chciałem podziękować wszystkim za bycie dziś razem – mówi Krzysztof Wasilewski, inicjator środowego spotkania w Trzebiatowie. – Również Pan Burmistrz stanął na wysokości zadania. Dziękuję. Byłem tam tak jak wszyscy, by zaprotestować i żeby wesprzeć. Każdy miał swój powód. Dziękuję, że nie byłem sam – dodał.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Mistrzostwa Polski Młodziczek w unihokeju rozegrane zostaną w Mrzeżynie

W najbliższy piątek w hali MCS rozpocznie się prawdziwe święto unihokeja. Przez trzy dni o …

2 komentarze

  1. Pani redaktor o jakiej nienawiści Pani mówi ?

  2. Jaka szkoda, że po tragedii smoleńskiej nie wpadł na ten sam pomysł razem z Gryfickim Info?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.