sobota, 17 Sierpień 2019
Home / GRYFICE / Stanęli solidarnie i w milczeniu. Nie zgadzamy się na przemoc i nienawiść. Uczcili pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza

Stanęli solidarnie i w milczeniu. Nie zgadzamy się na przemoc i nienawiść. Uczcili pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza

 – Nie ma słów, by wyrazić smutek i przerażenie po tym, co stało się podczas niedzielnego finału Orkiestry. Takie rzeczy nigdy nie powinny mieć miejsca. Można się różnić, nie zgadzać, mieć inną optykę, ale przemoc i nienawiść nie mogą nami zawładnąć – mówili zebrani podczas spontanicznego wiecu w Gryficach, w trakcie którego upamiętniono tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.

To bardzo trudny dzień i ciężki czas nie tylko dla bliskich tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, ale dla wielu. Kondolencje płyną z całej Polski, a także Europy. W kilkudziesięciu miastach odbyły się spontaniczne marsze i wiece pod hasłem „Przeciw przemocy i nienawiści, Światełko dla Pawła Adamowicza”. Jeszcze około godziny 13.00 komunikaty ze szpitala w Gdańsku mówiły o tym, że prezydent jest w śpiączce, oddycha za niego aparatura a najbliższe godziny zdecydują o najważniejszym. Po godzinie 15.00 Polska zamarła po oficjalnym komunikacie o śmierci prezydenta Gdańska. – Mieliśmy wszyscy wielką nadzieję w sercach, bo po takim zbrodniczym czynie, który jest kwintesencją zła liczyliśmy na cud, który niestety nie przyszedł – mówi poruszona Beata Katkowska, która wspólnie z grupą gryficzan stanęła dziś o godzinie 19.00 na placu Zwycięstwa. – Dziękuję Gryfice, dziękuję także Trzebiatów, za to że tu jesteście. Brak słów nam wszystkim na bezmiar tego żalu, jaki nas wypełnia – dodała stojąc przez kilkanaście minut w ciszy ramię w ramię z mieszkańcami.

 

 

Sprawdź także

Piknik Zielny w Gąbinie

Park Edukacji i Rekreacji „Mandragora” w Gąbinie zaprasza na drugą edycję Pikniku Zielnego, który odbędzie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.