sobota, 17 Sierpień 2019
Home / GRYFICE / Halo Gryfice, Płoty, Mrzeżyno, Karnice, Pobierowo! Halo świat! Daliście z siebie wszystko! Zagraliśmy po raz 27 z Wielką Orkiestrą

Halo Gryfice, Płoty, Mrzeżyno, Karnice, Pobierowo! Halo świat! Daliście z siebie wszystko! Zagraliśmy po raz 27 z Wielką Orkiestrą

We wszystkich sztabach są nadal liczone pieniądze. Wiemy już, że na ogólnym koncie orkiestry padł rekord! Na licznik wskoczył okrąglutki miliard! Tyle przez dwadzieścia siedem lat udało się zebrać na zakup sprzętu dla szpitali, dla dzieci, dla maluszków, dla seniorów oraz na rozmaite programy medyczne.

To był piękny finał, puszki pękały w szwach, ludzie nie szczędzili grosza zarówno tego tradycyjnego jak i „plastikowego” dokonując wpłat za pomocą terminali. Blisko trzystu wolontariuszy kwestowało na ulicach Powiatu Gryfickiego. I choć pogoda dawała w kość orkiestrowe anioły przy wsparciu dorosłych rozgrzewały uśmiechem serca ludzi. – Miałem bardzo ciężką puszkę, dostało bardzo dużo monet, ale także papierkowych pieniędzy – mówi najmłodszy wolontariusz z Gryfic – Kacperek Wąsik. 7 – latek kwestował wspólnie z mamą Joanną, która dołączyła do wolontariackiej rodziny po raz pierwszy. Przez 16 lat kwestowała starsza córka, teraz przyszła kolei na mnie. I wiem, że na jednym razie się nie skończy. Wspaniała atmosfera, jestem dumna, że mogła uczestniczyć w tej wyjątkowej historii – mówiła pani Joanna reporterowi Gryfickiego.info.

Gorące serca i pełne pasji dusze mieli również wolontariusze z innych regionów powiatów. W Płotach na ulicach kwestowała rekordowa liczba. Aż 55 pięć osób zgłosiło swój akces do pracy w orkiestrowej drużynie. Tłumy mieszkańców przewinęły się przez płotowską halę, na której zaprezentowali się lokali wykonawcy i gdzie m.in. można było wziąć udział w spiningowej dyskotece na rowerach. Na godzinę przed światełkiem do nieba odbył się Bieg Policz się Cukrzycą, który tradycyjnie towarzyszy każdej finałowej imprezie w Płotach.

Mrzeżyno po raz kolejny zaprosiło do wspólnego Biegania z Jackiem Kabatą. Maratończyk i utytułowany biegacz pokonał dziś dystans 54 km! W biegu wzięła udział rekordowa liczba biegaczy, bo ponad 200 osób! Pobity został również ubiegłoroczny rekord zebranych kilometrów. Biegacze przez kilka godzin wybiegali 2362 km!, co potwierdzono specjalnym certyfikatem!

W Pobierowie Morsy również włączyły się w 27 Wielki Finał Świątecznej Pomocy. Było kąpanie a także licytacje, na których można było zdobyć m.in. książki Doroty Schrammek opatrzone autorskim autografem. Książki Doroty można było licytować także podczas finału w Karnicach, gdzie przez cały dzień pracował orkiestrowy sztab. W poniedziałek sztaby będą miał pełny komunikat o ilość zebranych pieniędzy.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Piknik Zielny w Gąbinie

Park Edukacji i Rekreacji „Mandragora” w Gąbinie zaprasza na drugą edycję Pikniku Zielnego, który odbędzie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.