sobota, 17 Sierpień 2019
Home / POWIAT / Bieg z Jackiem Kabatą w Mrzeżynie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Bieg z Jackiem Kabatą w Mrzeżynie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Od samego rana w całej Polsce trwa 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej. W Mrzeżynie trwa bieg z Jackiem Kabatą. Wiemy już, że w tym roku pobiegła rekordowa ilość zawodników – ponad 170.

101 zawodników wystartowało w 6 edycji Biegu z Jackiem Kabatą, który w Mrzeżynie odbywa się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jacek Kabata w tym roku zapowiedział, że pokona 27 – 2 kilometrowych okrążeń trasy.  Jak do tej pory na trasie pojawiło się 173 zawodników (formuła pozwala na dołączenie w każdym momencie), którzy „oddają” swoje kilometry, które będą wylicytowane. – Cieszę się, że kolejny raz moi znajomi oraz przyjaciele pojawili się na starcie zawodów. Gramy dla Wielkiej Orkiestry. Dzisiaj zamierzam pokonać 27 okrążeń. A co będzie jak odbywać się będzie 50 finał? Tego dzisiaj nie wiem, ale będziemy walczyli – zaznaczył sportowiec. – Na ulicach gminy Trzebiatów pojawiło się 20 wolontariuszy. Cieszymy się, że możemy grać dla WOŚP. Najmłodszy zawodnik biegu – 7 letni Kacper pokonał wspólnie z dziadkiem 7 okrążeń. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że każdy chce dzisiaj biegać – zaznaczył Adam Dąbrowski szef sztabu WOŚP. Na trasie nie mogło oczywiście zabraknąć strażaków, którzy wystartowali w pełnym umundurowaniu. Obecni byli również młodzi piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów.

Sprawdź także

Turniej piłki siatkowej „nad Stawkiem”

W najbliższy piątek, 16 sierpnia nad Stawkiem w Gryficach odbędzie się turniej piłki siatkowej plażowej. …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.