czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / GRYFICE / Łączymy serca! 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Łączymy serca! 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

To będzie dzień pełen emocjonujących zdarzeń. Armia wolontariuszy pracuje już od tygodni, by 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypadł na tzw. „pełnej petardzie”. Tym razem gramy pod hasłem „Pomaganie jest dziennie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”

Niech się dzieje!

Wczesnym rankiem, w najbliższą niedzielę 13 stycznia legion najwspanialszych aniołów wylegnie na ulice całej Polski, w tym także Powiatu Gryfickiego, gdzie zarejestrowało się blisko trzystu wolontariuszy. Będą mieli przy sobie orkiestrowe puszki i wzorem roku poprzedniego również terminale płatnicze. Mamy nadzieje, że w ten zimowy dzień będzie nam wszystkim bliżej do siebie. Nie skąpcie uśmiechu ani grosza. Cel jest wielki. Zbieramy na sprzęt dla szpitali dziecięcych z oddziałami o II i III stopniu referencyjności. To placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu możliwości jak najlepszej diagnozy i leczenie najtrudniejszych przypadków.

„Wielka Ściskawa”

Na terenie Powiatu Gryfickiego działają już od kilku tygodni sztaby WOŚP w Gryficach, Płotach, Karnicach i Mrzeżynie, które szykują się do wielkiego finału. Ta niedziela znów przejdzie do rekordowych! W Mrzeżynie od rana będziecie mogli pobiegać z Jackiem Kabatą, biegaczem, maratończykiem, który po raz szósty zaprasza na wspólne szaleństwo. W Płotach na licytację wystawiono jeden dzień w „fotelu burmistrza”. Gryfice w tym roku chcą zdobyć dodatkowe 50 tysięcy nagrody bijąc rekord w tzw. „Wielkiej Ściskawie”. Konkurs polega na tym, by w orkiestrowym sercu wpisanym w kwadrat 10 x 10 metrów zmieścić jak największą ilość ludzi. Wszystkie chwyty dozwolone. – Można brać dzieci na ramiona, przytulać się tak by było nas jak najwięcej. Czy uda nam się zgromadzić 1000 osób? Mam nadzieję, że tak – mówi Paweł Kamiński – szef gryfickiego sztabu WOŚP.

GRYFICE – GRYF – ARENA

Hala Widowiskowo-sportowa Gryf Arena, ul. Piłsudskiego

9:00-13:30 Turniej Winter Cup FA Gryfice  2012

13:30- 14:00 Pokazy + trening otarty Przemol Boxing, blok licytacji I

14:00- 14:30- występ taneczny- Top Toys Gryfice

14:30- 17:00- Turniej Winter Cup FA Gryfice  2011

17:00- blok licytacji II

17:00- 19:00- Mecz piłki siatkowej

17:30- 19:00- Siłowanie na rękę z Grzegorzem Szymańskim

18:30- blok licytacji III

19:00- 19:15- występ Zespołu Ludowego „Kłosy” z LO im. Bolesława Chrobrego

Imprezy WOŚP nie tylko w Gryf – Arenie

12.01 – sobota

10.00 II Aquathlon- Policz się z cukrzycą! – zamiast tradycyjnego biegu – pływamy i biegamy. Od 7.00 – 9.00 zapisy w biurze pływalni. Opłata wpisowa 20 zł – do puszki

13.01 – niedziela

10.00 – strzelnica LOK – otwarte zawody strzeleckie, zgłoszenia przyjmowane na bieżąco

Siłownia Fitmax – wejście do siłowni za „wrzutę do puszki”

14.00 – stoiska tematyczne w Gryf – Arenie: Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo BioBee,  z rękodziełem Powiatowy Ośrodek Wsparcia, Gryf Tactical Group, warsztaty dla dzieci z PSONI.

Wolontariusze z puszkami oraz dwoma terminalami płatniczymi będą od rana do godziny 16.00 spacerowali po mieście, po południu będą kwestować w Gryf – Arenie.

Bijemy Rekord i walczymy o 50 tysięcy dla gryfickiego szpitala! Weź udział w Wielkiej Ściskawie! Od godziny 19.00 zbieramy chętnych do konkursu. Zasady są proste na powierzchni wielkiego serca chcemy zgromadzić jak największą ilość osób. Bierzcie mamę, tatę, znajomych, przyjaciół, babcię i dziadka! Przedszkolaki mogą być wzięte na ramiona! Czy uda się zebrać 1000 osób? Zróbmy to razem!

MRZEŻYNO  

10.00 – Mrzeżyno rusza VI Bieg z Jackiem Kabatą, biegacz planuje przebiec pokonać 27 okrążeń

10.00 – 16.00 – Bieg z Jackiem – licytacje, stoika z ciastem i napojami

15.00 – 16.00 – licytacje

Sztab WOŚP działa przy Mrzeżyńskim Centrum Sportu, wspiera go OSP z Mrzeżyna

PŁOTY – HALA SPORTOWA

  1. 00 – Turniej piłki nożnej – dzieci

12.00  –  spinningowa dyskoteka na rowerach /nowość/

15.00  – pokaz sprzętu ratowniczo – gaśniczego, rozcinanie warku samochodu

pierwsza pomoc poszkodowanym

15.30 – zespół Mamba ze Stowarzyszenia na Rzecz osób z upośledzeniem intelektualnym koło w Gryficach

15.45 – występ Przedszkole Miejskie

16.00 – Kamil z gitarą

16.30 –  Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz mażoretki

17.00 występ uczniów Szkoła Podstawowa w Mechowie

17.45 – pokaz tańca towarzyskiego Szkoła ISKRA

18.00 koncert zespołu The Village Band

19.10 – Pokaz fitness

Bieg Policz się z cukrzycą

20.00 – Światełko do Nieba

Finał – występ zespołu Keleris

Licytacje: 14.30, 17.20, 19.00 – do wylicytowania Jeden Dzień w Fotelu Burmistrza, złote i srebrne serduszka kryształowe oraz wiele atrakcyjnych przedmiotów, stoiska tematyczne, loteria fantowa . Sztab WOŚP w Płotach działa przy hali sportowej i Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu

KARNICE

15.30 – start Finał WOŚP

W programie: spotkanie z pisarską Dorotą Schrammek, występy zespołu Czerwona Róża, uczniów szkół w Cerkwicy i Karnicach, formacji Frog Hunters, licytacje, poczęstunek.

20.00 – Światełko do Nieba

 

 

 

 

 

 

Sprawdź także

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.