czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / GRYFICE / Antoś noworoczny chłopak! Pierwszy mieszkaniec Powiatu Gryfickiego urodzony w 2019 roku

Antoś noworoczny chłopak! Pierwszy mieszkaniec Powiatu Gryfickiego urodzony w 2019 roku

 Miał pojawić się na świecie dopiero pod koniec stycznia. Tymczasem sprawił całej rodzinie niespodziankę. Mama Antosia zdążyła jeszcze zobaczyć ze szpitalnego okna noworoczne fajerwerki. Chłopiec urodził się w niecałe 1,5 godziny później. Antek jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2019 roku w Powiecie Gryfickim. W domu czekały na niego dwie siostry: Julka i Zosia.

Pani Kamila czuła, że synek urodzi się wcześniej, choć nie sądziła, że urodziny będą świętować właśnie w Nowy Rok. Do szpitala z lekkimi bólami dotarła w sobotę, tuż przed Sylwestrem. – Po badaniu okazało się, że zostają na oddziale. –  Czułam, że nie doczekamy do końca stycznia. W Sylwestra około godziny 17.00 zaczęło się wszystko, zdążyliśmy z partnerem przywitać Nowy Rok, złożyć sobie życzenia, obejrzeć fajerwerki ze szpitalnego okna, a w półtorej godziny później trzymałam już w ramionach mojego synka – opowiada mama trójki maluchów. Najstarsza Julcia czekała z niecierpliwością na braciszka. Wiedziała, że niedługo pojawi się na świecie i zamieszka w maleńkim łóżeczku, ustawionym w dużym pokoju. Dwuletnia Zosia przez parę dni po powrocie Kamili ze szpitala myślała, że Antoś to bobas podobny do lalek, którymi się bawi. – Wszystko działo się bardzo szybko. Zaledwie przed świętami wprowadziliśmy się do wynajętego mieszkania – odpowiada młoda mama. Rodzina przeprowadziła się do Gryfic ze Szczecina, tak by być bliżej rodziców. W pachnącym nowością domu, dziewczynki mają swój bajkowy pokój. Antek śpi u rodziców, łóżeczko stoi pod ścianą, na której widnieje napis: Rodzina – tu zaczyna się życie. Miłość nigdy się nie kończy.

– Rodziny z większą liczbą dzieci, które chcą wracać do Gryfic to dobry prognostyk dla miasta, dla nas jako społeczności. Warto takie modelowe rodziny pokazywać i wspierać – mówił podczas krótkiej wizyty u rodziców Antosia, gryficki starosta Ryszard Chmielowicz, który odwiedził rodzinę wspólnie z wicestarostą Waldemarem Wawrzyniakiem.

Sprawdź także

Karawana Kultury w Gryficach

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników. Cel imprezy …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.