czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / GRYFICE / Beata Katkowska odbiera nagrodę wspólnie z I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf

Beata Katkowska odbiera nagrodę wspólnie z I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf

We wtorek przed południem Beata Katkowska stając ramię w ramię z I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf została uhonorowana statuetką „Stojącym w imię zasad”. Nagrodę przyznał ruch walczący m.in. w obronie sądów – Obywatele RP. Uroczystość odbyła się w Sądzie Najwyższym. Prof. Małgorzata Gersdorf dziękując w imieniu całego środowiska sędziowskiego, z uznaniem mówiła o „odwadze i sercu”, które kazały Beacie a także wielu osobom w Polsce stanąć w obronie niezawisłości sądów.

– To wyraz podziwu i wdzięczności dla całych środowisk, mnóstwa organizacji i wielu ludzi, którzy sprawili, że są jeszcze sądy w Rzeczypospolitej” – mówił podczas wtorkowej uroczystości wręczenia statuetek” – Paweł Kasprzak, lider ruchu Obywatele RP. Podczas spotkania w Sądzie Najwyższym uhonorowano i doceniono działania środowiska sędziowskiego, które reprezentowała je I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf. – Jest to nagroda dla wszystkich sędziów, którzy się narażają i narażać będą, ale którzy dbają o dobro wspólne, o naszą Ojczyznę i o to, aby ona stała na takim podziale władz jak jest zapisane w Konstytucji. W Preambule Konstytucji jest powiedziane My Naród Polski, czyli My wszyscy przyznajemy sobie takie prawa i nakładamy na siebie takie obowiązki i urządzamy w ten sposób ustrój – tłumaczyła, prof. Małgorzata Gersdorf, która z uznaniem wyrażała się o zaangażowaniu obywateli w obronę niezawisłości sądów, dodając, że trzeba mieć wielką odwagę i serce, by samotnie stanąć przed sądem. – Dziękuję wszystkich protestującym osobom. Ja nie wyobrażałam sobie 2 lata temu, wychodząc pierwszy raz pod sąd, gdzie byliśmy we czwórkę: ja, mój mąż, córka i wnuk, który wtedy miał zaledwie 2 latka, nie wyobrażałam sobie, że znajdę się w tak zacnym miejscu, z tak zacnymi osobami  (…) że będę miała możliwość poznać wszystkich tych niezłomnych sędziów, których ja reprezentuję jako zwykły obywatel – mówiła wzruszona Beata.

Więcej czytaj w piątkowym wydaniu Pulsu Miasta.

Może Cię zaciekawić również:

Możesz protestować jak chcesz. Ważne – zrób cokolwiek! Kim jest Beata Katkowska samotnie protestująca z Gryfic?

Sprawdź także

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.