czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / GRYFICE / Odcinek drogi z Trzebiatowa do Kłodkowa będzie zamknięty

Odcinek drogi z Trzebiatowa do Kłodkowa będzie zamknięty

W trzebiatowskim magistracie odbyło się spotkanie, w którym na zaproszenie Józefa Domańskiego burmistrza Trzebiatowa, spotkali się przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za remont drogi wojewódzkiej 109 z Trzebiatowa do Płotów. Głównym tematem rozmów była kwestia całkowitego zamknięcia odcinka z Trzebiatowa do Kłodkowa.

-Całkowite zamknięcie odcinka z Trzebiatowa do Kłodkowa będzie bardzo trudne dla mieszkańców miejscowości Kłodkowo i Wlewo i mam tego świadomość. Z tego powodu poprosiłem osoby odpowiedzialne za ten remont, aby zmienić pewne założenia – powiedział Józef Domański burmistrz Trzebiatowa. W spotkaniu udział wzięli obok przedstawicieli władz gminy Trzebiatów, reprezentanci Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, Zarządu Dróg Powiatowych w Gryficach, a także ZDGiGK w Trzebiatowa. Obecny był również przedstawiciel głównego wykonawcy oraz PKS Gryfice. – Próbowałem nakłonić osoby odpowiedzialne, aby na tym odcinku przejazd był możliwy, chociażby dla pojazdów uprzywilejowanych, służb komunalnych, autobusów – szczególnie tych dowożonych dzieci do Trzebiatowa. Niestety, droga będzie zamknięta, bo technologia prowadzonych prac tego wymaga – dodał burmistrz Trzebiatowa. – Teraz musimy zastanowić się w jaki sposób zminimalizować uciążliwość transportu mieszkańców Kłodkowa i Wlewa. W poniedziałek spotkam się z przedstawicielami komunikacji zbiorowej, aby autobusy i busy kursowały z Kłodkowa przez Otok, Węgorzyn, Czaplin Wielki, a następnie drogą wojewódzką 103 do Trzebiatowa. Objazd z Trzebiatowa do Gryfic będzie prowadzony przez Cerkwice. Zostałem poinformowany, że droga będzie zamknięta co najmniej do kwietnia, ale następnie, utrudnienia pojawią się dalej w kierunku Gryfice. O zamknięciu dowiedziałem się całkiem niedawno. Nikt z nami nie konsultował aż takich utrudnień. O remoncie oczywiście wiedzieliśmy już dawno, ale o całkowitym zamknięciu już nie – wyjaśnia Domański.

Przewidziany do przebudowy odcinek ma blisko 24,8 km długości. Wymaga wymiany nawierzchni, obecnie dużo tam spękań i ubytków. Droga zostanie na całej długości doprowadzona do szerokości 7 metrów. Przebudowane zostaną również skrzyżowania, istniejące zjazdy i zatoki autobusowe. Na wlotach do kilku miejscowości zostaną wykonane elementy wymuszające ograniczenie prędkości.  Zaprojektowano również azyle na przejściach dla pieszych. Inwestycja rozpocznie się na wylocie drogi wojewódzkiej nr 109 z Trzebiatowa w kierunku Gryfic, w miejscu, w którym zakończyła się realizowana w ramach RPO WZ na lata 2007-13 budowa ronda stanowiącego element obwodnicy Trzebiatowa. Przebudowa nie będzie obejmowała 2-kilometrowego przejścia przez Gryfice, natomiast duże zmiany zostaną wprowadzone w Kłodkowie, gdzie zmieni się przebieg drogi wojewódzkiej. Wybrano tu wariant z rozdzieleniem ruchu na dwie jednokierunkowe nitki prowadzące po dwóch stronach miejscowego kościoła.

Wykonawcą wartej ponad 85 mln zł inwestycji będzie firma COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia.  Zakończenie robót zaplanowano na koniec sierpnia 2020 r.

Sprawdź także

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.