czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / PŁOTY / Ta kadencja samorządowa będzie należeć do kobiet! Płoty mają pierwszą w historii wiceburmistrz!

Ta kadencja samorządowa będzie należeć do kobiet! Płoty mają pierwszą w historii wiceburmistrz!

Burmistrz Płotów, Radosław Mackiewicz przedstawił nową wiceburmistrz. Edyta Podgórska przejmie obowiązki zastępcy od 1 stycznia 2019. Będzie jak na razie jedyną wiceburmistrz w Powiecie Gryfickim, który w tej kadencji ma mocną, kobiecą reprezentację. Przypomnijmy, że panie stoją na czele aż czterech z sześciu rad gmin, a także rady Powiatu Gryfickiego. Mamy także panie wśród radnych.

Edyta Podgórska do końca roku będzie pełnić będzie funkcję dyrektora wydziału rozwoju i promocji Powiatu Łobeskiego. W gabinecie wiceburmistrza Płotów zasiądzie 2 stycznia 2019. Będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku w samorządowej historii gminy Płoty. Do tej pory funkcja wiceburmistrza była zmonopolizowana przez panów. – Jeśli chodzi o moją karierę zawodową przez 20 lat pracowałam w administracji skarbowej, od 4 lat pracuję w samorządzie, 3 lata pełniłam funkcję zastępcy wójta gminy Radowo Małe. Narodziła się bardzo owocna współpraca z gminą Płoty i z burmistrzem Radosławem Mackiewiczem, z której bardzo się cieszę. Jestem osobą komunikatywną, otwartą na współpracę ze wszystkim bez względu na poglądy polityczne czy religijne. To co mogę obiecać to moje zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz mieszkańców – mówiła w rozmowie z Gryfickim.info Edyta Podgórska, która dołącza do mocnej reprezentacji kobiet w rozpoczynającej się właśnie kadencji samorządowej 2018 – 2023.

– Jesteśmy przekonane, że ta kadencja będzie należała do kobiet – mówią panie w samorządzie. Przypomnijmy, że w aż czterech na sześć gmin kobiety stoją na czele rad. I tak w Brojcach to Agnieszka Fudała, w Rewalu – Wanda Szukała – Błachuta, w Trzebiatowie – Irena Pietrzykowska, w Płotach –  Iwona Taśmińska. Wspierać je będę panie w samorządzie powiatowym na czele z przewodniczącą Agnieszką Mackojć oraz wiceprzewodniczącymi Renatą Teresą Korek oraz Joanną Duzinkiewicz.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.