niedziela, 20 Styczeń 2019
Home / PŁOTY / Ta kadencja samorządowa będzie należeć do kobiet! Płoty mają pierwszą w historii wiceburmistrz!

Ta kadencja samorządowa będzie należeć do kobiet! Płoty mają pierwszą w historii wiceburmistrz!

Burmistrz Płotów, Radosław Mackiewicz przedstawił nową wiceburmistrz. Edyta Podgórska przejmie obowiązki zastępcy od 1 stycznia 2019. Będzie jak na razie jedyną wiceburmistrz w Powiecie Gryfickim, który w tej kadencji ma mocną, kobiecą reprezentację. Przypomnijmy, że panie stoją na czele aż czterech z sześciu rad gmin, a także rady Powiatu Gryfickiego. Mamy także panie wśród radnych.

Edyta Podgórska do końca roku będzie pełnić będzie funkcję dyrektora wydziału rozwoju i promocji Powiatu Łobeskiego. W gabinecie wiceburmistrza Płotów zasiądzie 2 stycznia 2019. Będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku w samorządowej historii gminy Płoty. Do tej pory funkcja wiceburmistrza była zmonopolizowana przez panów. – Jeśli chodzi o moją karierę zawodową przez 20 lat pracowałam w administracji skarbowej, od 4 lat pracuję w samorządzie, 3 lata pełniłam funkcję zastępcy wójta gminy Radowo Małe. Narodziła się bardzo owocna współpraca z gminą Płoty i z burmistrzem Radosławem Mackiewiczem, z której bardzo się cieszę. Jestem osobą komunikatywną, otwartą na współpracę ze wszystkim bez względu na poglądy polityczne czy religijne. To co mogę obiecać to moje zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz mieszkańców – mówiła w rozmowie z Gryfickim.info Edyta Podgórska, która dołącza do mocnej reprezentacji kobiet w rozpoczynającej się właśnie kadencji samorządowej 2018 – 2023.

– Jesteśmy przekonane, że ta kadencja będzie należała do kobiet – mówią panie w samorządzie. Przypomnijmy, że w aż czterech na sześć gmin kobiety stoją na czele rad. I tak w Brojcach to Agnieszka Fudała, w Rewalu – Wanda Szukała – Błachuta, w Trzebiatowie – Irena Pietrzykowska, w Płotach –  Iwona Taśmińska. Wspierać je będę panie w samorządzie powiatowym na czele z przewodniczącą Agnieszką Mackojć oraz wiceprzewodniczącymi Renatą Teresą Korek oraz Joanną Duzinkiewicz.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Uwaga! Szukamy Miśka, sympatycznego kundelka, który zaginął kilka dni temu

Misiek to troszkę lękliwy, ale bardzo przyjaźnie nastawiony do ludzi piesek. Zaginął w początkach tygodnia, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.