czwartek, 17 Październik 2019
Home / GRYFICE / Wielki finał akcji „Szlachetna Paczka”

Wielki finał akcji „Szlachetna Paczka”

GRYFICE. Weekend cudów  – tak o nim mówią w całej Polsce. Kilkadziesiąt tysięcy szczęśliwych rodzin, którym podarowano chwile radości i wzruszenie. Finał akcji „Szlachetna Paczka” zjednoczył wokół jednej wielu ludzi. Potrzebujących, darczyńców i wolontariuszy. Gryfice w tym roku po raz włączyły się w akcję. Paczki trafiły do czterech rodzin.

Ofiarować radość    

8 grudnia w całej Polsce otwarto symboliczne magazyny dla darczyńców, do których przywożono paczki dla rodzin, biorących udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Obdarowano ponad dwadzieścia tysięcy domów. W gminie Gryfice dary dotarły do czterech rodzin.

– To był czas cudów. I nie ma w tym żadnej przesady – mówi Paweł Kamiński, inicjator „Szlachetnej Paczki” w Gryficach, który wspólnie z innymi wolontariuszami odwiedzał rodziny.  To czas, w którym ci, którzy potrzebują pomocy mogli dostać coś wyjątkowego, ale i ofiarować darczyńcom coś, czego nie kupi się w najwytworniejszym sklepie świata. Ekstrakt szczęścia i ogromne wzruszenie towarzyszące niesieniu pomocy. – Na długo zapamiętamy emocje, jakie towarzyszyły nam w czasie kompletowania rzeczy do paczki. Było – radośnie, ciepło i wzruszająco. Gdy dajesz, sam również dostajesz wiele –  przekonywali wolontariusze.

Widok potężnego stosu różnobarwnych paczek, w których znalazły się m.in. odzież, artykuły spożywcze, higieniczne, słodycze, zabawki, przybory szkolne, pościel, koce i wiele innych – wzruszał każdego, kto w sobotni poranek trafiał do magazynu w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach. – Łza się w oku kręciła, gdy dostawialiśmy nasze paczki do morza wielkich pakunków, przygotowanych z miłością i uwagą. Byliśmy dumni, że możemy być w tej wielkiej rodzinie serc – dodają darczyńcy.

Łzy radości rodzin  

– Trudno opanować wzruszenie, nie spodziewałam się, że jest jeszcze tylu dobrych ludzi. Nigdy nie myślałam, że dostaniemy taką pomoc, nigdy też na to nie liczyłam, bo zawsze sądziłam, że inni potrzebują bardziej niż my. To dla nas cudowny dzień – mówi pani Stanisława, mieszkanka Płotów. Jej rodzinę pod opieką miała jedna z wolontariuszek – Natalia. Starsi małżonkowie otrzymali m.in. nowy bojler, mikser, kompakt WC, deskę do prasowania, żywność, środki czystości i ubrania. Paczkę z podarunkami dla małżeństwa przygotowali studenci Wydziału Ekonomii i Pedagogiki ZPSB w Gryficach. – To była inicjatywa naszego samorządu studenckiego. Z kolei my jak zawsze jesteśmy bardzo chętni, otwarci i z przyjemnością się angażujemy. Dziś nam się znowu udało i muszę powiedzieć, że sprawdza się powiedzenie, że największą przyjemnością jest dawać prezenty, a nie je przyjmować – mówi dr Jarosław Poteralski Prodziekan Wydziału Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach.

 

 

Sprawdź także

Tymczasowy areszt dla sprawcy, który groził eksplozją budynku przy użyciu butli z gazem

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryficach, Sąd Rejonowy w Gryficach  zastosował tymczasowe aresztowanie na okres …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.