niedziela, 25 Sierpień 2019
Home / POWIAT / Paczka dla bohatera

Paczka dla bohatera

To były dwa dni pełne wzruszeń. Trzydziestu trzech bohaterów i weteranów otrzymało pomoc w ramach VIII odsłony akcji „Paczka dla Bohatera”. Oni walczyli za nas, my zawalczmy za nich! – to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. W miniony weekend paczki świąteczne dotarły do setek osób w całej Polsce. Również w Trzebiatowie i w okolicach.

Czas wzruszeń

To był piękna lekcja dla młodych i wzruszający czas dla starszych, którzy żyją czasem w bardzo skromnych warunkach. Trzydziestu trzech bohaterów i weteranów otrzymało świąteczne paczki, które przygotowano w ramach ogólnopolskiej akcji „Paczka dla Bohatera”. Po raz pierwszy w przedsięwzięcie włączył się również Trzebiatów. – Zbieraliśmy żywność długoterminową, środki czystości, ciepłe koce, wszystko, czym można było się podzielić z tymi wyjątkowymi ludźmi. Mieszkańcy naszej gminy mają otwarte serca,nie zawiedli i pięknie zareagowali na apel – tłumaczy Natalia Bajcarz, żołnierz 3 Batalionu Zmechanizowanego w Trzebiatowie, wchodzącego w skład 7 BOW w Słupsku. – To były wzruszające spotkania, w każdym domu przyjęto nas bardzo serdecznie. Wspierała nas młodzież z klas wojskowych z Gościna, która miała okazję rozmowy z seniorami. Ci byli nie tylko wdzięczni ale i szczęśliwi. Takie spotkania zostają w głowach na całe życie. Są piękną lekcją – dodaje w rozmowie z Pulsem.

Paczka po raz ósmy

W paczkach oprócz najpotrzebniejszych rzeczy, znalazły się również podarunki od serca tak jak kartki świąteczne, listy do weteranów, laurki, a także artykuły świąteczne, które z pewnością będą miłym akcentem w tym trudnym dla wielu starszych ludzi czasie – przekonywał prezes Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” – Tomasz Sawicki. Akcję zorganizowano po raz ósmy i jak pokazuje doświadczenie ostatnich lat, z roku na rok rośnie liczba potrzebujących. – W pierwszym roku zbiórki liczba potrzebujących kształtowała się na poziomie 36 osób, dziś to blisko półtora tysiąca – dodaje prezes stowarzyszenia. Tegoroczna odsłona „Paczki dla Bohatera” nie mogłaby się odbyć bez ogromnej rzeszy ludzi dobrej woli. – Jesteśmy bardzo wdzięczni darczyńcom, chcę także szczególnie podziękować żołnierzom 3 BZ Legii Akademickiej, Szkole Podstawowej nr 1 i 2 w Trzebiatowie, ZSP w Trzebiatowie, a także dzieciom i kadrze z Przedszkola Publicznego z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Waryńskiego, Łukaszowi Bagińskiemu, Annie Fir, plut. Grzegorzowi Babickiemu, a także Barbarze Nowackiej Intermarche, Iwonie Pikule ze Stajni Pestka w Mrzeżynie, Jadwidze Maczudze Sklep MM oraz Ilonie Walkowiak sklep Esotiq – dodaje Natalia Bajcarz.

Gryfickie.info/Puls Miasta

Sprawdź także

Jubileuszowy koncert na Gotyckim Szlaku w Trzebiatowie

Po raz dziesiąty Fundacja Akademia Muzyki Dawnej wspólnie z parterami zaprasza na cykl wycieczek, spotkań …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.