sobota, 17 Sierpień 2019
Home / GRYFICE / Gryficka Parada Światła. Zobacz zdjęcia

Gryficka Parada Światła. Zobacz zdjęcia

Takiego wydarzenia w historii Gryfic jeszcze nie było. Setki osób, barwnie przebranych i oświetlonych przeszło ulicami miasta, aby na Placu Zwycięstwa uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym.

Młodzieżowa Orkiestra”Red Swing Low”, gryfickie Tarantule przy wsparciu Urzędu w Gryficach, a także wielu stowarzyszeń i ludzi dobrej woli, zorganizowali pierwszą edycję Gryfickiej Parady Światła. Takiego wydarzenia w historii Gryfic jeszcze nie było. Setki osób w oświetlonym orszaku przeszły ulicami Gryfic. Podświetlone czapki, okulary, a nawet instrumenty. Do tego specjalny pojazd, który wiózł uczestników parady, to i wiele innych bogatych w pomysły aranżacji nawiązujących do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia obecnych było w Gryficach tuż po zmroku. Na Placu Zwycięstwa odbyło się uroczyste odpalenie choinki. Burmistrz Andrzej Szczygieł wraz z dziekanem księdzem Kazimierzem Półtorakiem złożyli wszystkim świąteczne życzenia, a także podzielili się opłatkiem.  – Życzę mieszkańcom, by zasiedli do wigilijnej wierzy pełni nadziei, w radosnej atmosferze otoczeni bliskimi i przyjaciółmi. A nadchodzący 2019 rok był pomyślny dla wszystkich – mówił Andrzej Szczygieł, burmistrz Gryfic.

Sprawdź także

Piknik Zielny w Gąbinie

Park Edukacji i Rekreacji „Mandragora” w Gąbinie zaprasza na drugą edycję Pikniku Zielnego, który odbędzie …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.