wtorek, 16 Lipiec 2019
Home / TRZEBIATÓW / VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera!

VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera!

11 listopada, w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości ruszyła ósma edycja akcji „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, w którą w tym roku włącza się również Trzebiatów.

„Walczyli za nas, my zawalczmy za nich! – to hasło przewodnie kolejnej odsłony tej wyjątkowej inicjatywy społecznej, która pod swoim szyldem gromadzi wolontariuszy z całej Polski. Głównym celem jest przygotowanie paczek świątecznych, w których znajdą się żywność, artykuły chemiczne, a ciepłe koce lub odzież. Dary trafią do kombatantów i weteranów II wojny światowej a także podziemia niepodległościowego.

W paczce mogą prócz najpotrzebniejszych rzeczy, mogą znaleźć się również podarunki od serca. Mogą to być kartki świąteczne, listy do weteranów, laurki, a także artykuły świąteczne, które będą miłym akcentem w tym trudnym dla wielu starszych ludzi czasie – przekonuje prezes Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera – Tomasz Sawicki, który dodaje, że z roku na rok potrzeby są coraz większe.

W pierwszym roku zbiórki, potrzebujących stanowili grono 36 osób. Po ośmiu latach liczba ta wzrosła do ponad półtora tysiąca osób, które czekają na wsparcie. –  Zdarza się często, że osoby starsze, mają bardzo trudną sytuację. Skromne emerytury, brak dodatkowych świadczeń, to wszystko sprawia, że żyją skromnie, czasem na pograniczu nędzy – mówi Natalia Bajcarz, żołnierz Batalionu Zmechanizowanego w Trzebiatowie, wchodzącego w skład 7 BOW w Słupsku. Natalia jest inicjatorem akcji na  terenie gminy Trzebiatów. Ubiegłoroczne doświadczenie związane z liderowaniem w „Szlachetnej Paczce” dziś świetnie się sprawdza w organizacji kolejnej zbiórki.

 – Zbieramy żywność długoterminową, środki czystości, ciepłe koce, skarpety i wszystko, czym moglibyście Państwo podzielić się w tym wyjątkowym okresie przedświątecznym. Dary można przynosić do sklepu MM przy ul. Wojska Polskiego, do Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie a także do sklepu Esotiq – tłumaczy Natalia, dodając, że akcja „Paczka dla Bohatera” to nie tylko wsparcie materialne. W trakcie przekazywania paczki, wolontariusz ma okazję poznać osobę potrzebującą. – To świetna okazja, by zwyczajnie spotkać się kimś, napić herbaty, posłuchać opowieści. Często zdarza się, że wolontariusz dowiaduje się o innych potrzebach, wówczas niesiemy pomóc w innych obszarach takich jak np. remonty czy zakupy – dodaje koordynator akcji w gminie Trzebiatów.

W akcji Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” udział biorą: Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Sybiraków, Związek Powstańców Warszawskich i inne organizacje kombatanckie. W rozwożeniu paczek pomagają różnorakie służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze czy grupy rekonstrukcyjne.

Osoby, które chciałby włączyć się akcję „Paczka dla Bohatera” mogą przynosić dary do trzech wybranych punktów w Trzebiatowie: sklepu MM przy ul. Wojska Polskiego, do Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie a także do sklepu Esotiq. Telefon do koordynatora akcji Natalii Bajcarz – 785 714 077.

Sprawdź także

Przygarnij pod swój dach „Kilera”. 2 – letni piesek szuka domu

Kiler to młody 2 – letni, energiczny piesek,który trafił pod opiekę wolontariuszy z Trzebiatowa, po …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.