środa, 12 Grudzień 2018
Home / TRZEBIATÓW / VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera!

VIII Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera!

11 listopada, w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości ruszyła ósma edycja akcji „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”, w którą w tym roku włącza się również Trzebiatów.

„Walczyli za nas, my zawalczmy za nich! – to hasło przewodnie kolejnej odsłony tej wyjątkowej inicjatywy społecznej, która pod swoim szyldem gromadzi wolontariuszy z całej Polski. Głównym celem jest przygotowanie paczek świątecznych, w których znajdą się żywność, artykuły chemiczne, a ciepłe koce lub odzież. Dary trafią do kombatantów i weteranów II wojny światowej a także podziemia niepodległościowego.

W paczce mogą prócz najpotrzebniejszych rzeczy, mogą znaleźć się również podarunki od serca. Mogą to być kartki świąteczne, listy do weteranów, laurki, a także artykuły świąteczne, które będą miłym akcentem w tym trudnym dla wielu starszych ludzi czasie – przekonuje prezes Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera – Tomasz Sawicki, który dodaje, że z roku na rok potrzeby są coraz większe.

W pierwszym roku zbiórki, potrzebujących stanowili grono 36 osób. Po ośmiu latach liczba ta wzrosła do ponad półtora tysiąca osób, które czekają na wsparcie. –  Zdarza się często, że osoby starsze, mają bardzo trudną sytuację. Skromne emerytury, brak dodatkowych świadczeń, to wszystko sprawia, że żyją skromnie, czasem na pograniczu nędzy – mówi Natalia Bajcarz, żołnierz Batalionu Zmechanizowanego w Trzebiatowie, wchodzącego w skład 7 BOW w Słupsku. Natalia jest inicjatorem akcji na  terenie gminy Trzebiatów. Ubiegłoroczne doświadczenie związane z liderowaniem w „Szlachetnej Paczce” dziś świetnie się sprawdza w organizacji kolejnej zbiórki.

 – Zbieramy żywność długoterminową, środki czystości, ciepłe koce, skarpety i wszystko, czym moglibyście Państwo podzielić się w tym wyjątkowym okresie przedświątecznym. Dary można przynosić do sklepu MM przy ul. Wojska Polskiego, do Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie a także do sklepu Esotiq – tłumaczy Natalia, dodając, że akcja „Paczka dla Bohatera” to nie tylko wsparcie materialne. W trakcie przekazywania paczki, wolontariusz ma okazję poznać osobę potrzebującą. – To świetna okazja, by zwyczajnie spotkać się kimś, napić herbaty, posłuchać opowieści. Często zdarza się, że wolontariusz dowiaduje się o innych potrzebach, wówczas niesiemy pomóc w innych obszarach takich jak np. remonty czy zakupy – dodaje koordynator akcji w gminie Trzebiatów.

W akcji Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” udział biorą: Związek Powstańców Warszawskich, Światowy Związek Żołnierzy AK, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Sybiraków, Związek Powstańców Warszawskich i inne organizacje kombatanckie. W rozwożeniu paczek pomagają różnorakie służby mundurowe: Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, a także harcerze czy grupy rekonstrukcyjne.

Osoby, które chciałby włączyć się akcję „Paczka dla Bohatera” mogą przynosić dary do trzech wybranych punktów w Trzebiatowie: sklepu MM przy ul. Wojska Polskiego, do Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie a także do sklepu Esotiq. Telefon do koordynatora akcji Natalii Bajcarz – 785 714 077.

Sprawdź także

Stan wojenny na ulicach Trzebiatowa. Zaproszenie na rekonstrukcję

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański oraz kierownik Klubu Wojskowego 7 BOW zapraszają na żywą lekcję historii …

4 komentarze

  1. Piękna akcja. Tylko szkoda,ze organizatorzy akcji tylko w mężczyznach upatrują kombatantów ( patrz zdjęcie) można było przygotować plakat w całkiem innej szacie.Taki mały gest a tyle dobrego by dał.

  2. 100 lat temu Polki uzyskały prawa wyborcze.

  3. Shoueringus Wilelgus

    Dość dyktatury Kobiet! Dość dyktatury Kobiet!! Dość dyktatury Kobiet!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.