środa, 12 Grudzień 2018
Home / REGION / Relacja „na żywo” z Trzebiatowa dostępna w internecie

Relacja „na żywo” z Trzebiatowa dostępna w internecie

Z myślą o promocji walorów turystycznych Trzebiatowa postanowili prowadzić transmisję na żywo z widokiem centrum miasta. Dwaj mieszkańcy gminy Trzebiatów nie ukrywają jednak, że dzięki możliwość powszechnego dostępu do relacji może również poprawić się bezpieczeństwo.

– Chcieliśmy pokazać, jakie walory turystyczne ma nasze miasto. To promocja Trzebiatowa – mówi Krzysztof Wasilewski, jeden z pomysłodawców relacji na żywo, która pojawiła się na w Internecie. Na jednej z kamienic w centrum miasta zawisła kamera, która na cały świat wysyła relacje na żywo z widokiem na trzebiatowski ratusz i rynek. – Niewątpliwe może zwiększyć to poczucie bezpieczeństwa. A szczególnie wtedy, kiedy będziemy mieli świadomość, że ktoś nas widzi – dodaje. Według planów relacja prowadzona będzie testowo – przez kilka dni. Docelowo ma się pojawić na stałe w sezonie wakacyjnym. Pomysłodawcy Krzysztof Wasilewski i Marcin Nowakowski planują również wprowadzenie lepszego sprzętu, który poprawi, jakość.

 

Sprawdź także

Stan wojenny na ulicach Trzebiatowa. Zaproszenie na rekonstrukcję

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański oraz kierownik Klubu Wojskowego 7 BOW zapraszają na żywą lekcję historii …

9 komentarzy

  1. Brawo Panowie za inicjatywę. Nasuwa się pytanie za co bierze pieniądze referat promocji?

  2. Mam wrażenie ,że w tym mieście nie tylko referat promocji jest do ……. , cała reszta ma taką samą wartość. Oni wszyscy pomiedzy sobą dobrze się promują i windują , jak powiedział jeden z bohaterów filmu ,,Sami swoi” To windowanie będzie trwać do czasu aż ,,naród się wk……. i rozgoni to towarzystwo wzajemnej adoracji .

  3. Za to ,ze są dobrymi znajomymi burmistrza

  4. Należałoby trochę przesunąć kamerę , aby drzewo nie przesłaniało wejścia do ratusza tj. albo wyżej albo kamerę w lewo – patrząc tak jak widzi to kamera .

  5. gmina powinna to robic,a nie prywatne osoby, moze nowy burmistrz sie zawstydzi i cos z tym zrobi

  6. O jakim nowym burmistrzu myślisz przecież to ren sam cały czas.I doputy on będzie nic się nie zmieni, bo doradcy są ci sami.

  7. Oceniać każdy potrafi. Urząd raczej podlega ustawom w przeciwieństwie do osób prywatnych. Taka zabawa w obserwację może skończyć się pozwem o naruszenie dóbr osobistych, co już się zdarzało w naszym kraju. Urzędy w ramach poprawy bezpieczeństwa to robią, a nie promocji. Więc zanim Pan zwolni urzędników proszę poczytać nasze prawo.

  8. Czekam, kiedy wzorem naszych lokalnych PP (populistycznych pieniaczy) ktoś kolejny wpadnie na pomysły zamontowania bez jakichkolwiek pozwoleń następnych kamer on-line. Najlepiej pierwsza i druga z widokiem na dom i sklep pana pomysłodawcy i wykonawcy, kolejna z widokiem na sklep przy światłach głośnej pani od peanów nad tym pomysłem, następną z widokiem na podwórko pani z Białoboków itd. Wszystko to oczywiście pod hasłem promocji walorów turystycznych miasta i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Bez żadnych legalnych pozwoleń i zgód kogokolwiek. Fajnie będzie się móc poprzyglądać jak żyją, kto i kiedy ich odwiedza, czy mają zwierzęta i jak o nie dają, czym jeżdżą, kiedy są, a kiedy nie ma ich w domu, czym palą w piecach itp.itd.Ciekaw jestem czy będą się czuli bezpiecznej?Bez żadnych legalnych pozwoleń nikt z nas nie wie, gdzie i do jakich celów sa wykorzystywane wizerunki osób nagrywanych takimi kamerami, gdzie one są przechowywane i komu oraz gdzie i w jakim celu udostępniane. Szczególnie z montażu i udostępniania obrazów z takich kamer cieszą się potencjalni złodzieje i podglądacze . Mam nadzieję, że urząd szybko i zdecydowanie zrobi porządek z tą samowolą z kamerą oraz szybko doprowadzi do zamontowania legalnego, oznaczonego i rzeczywiście służącego bezpieczeństwu mieszkańców monitoringu wizyjnego , bo inaczej świadczyć to będzie o kompletnej słabości władzy, jej bezradności i dalszym kompromitowaniu się burmistrza i podległych mu urzędników.

  9. Szkoda, że już nie działa. Pomysł świetny. Oby takich więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.