środa, 17 Lipiec 2019
Home / GRYFICE / Szlachetna Paczka w Gryficach! Otwarto bazę rodzin, które wybierają darczyńcy. Wielki finał 9 grudnia

Szlachetna Paczka w Gryficach! Otwarto bazę rodzin, które wybierają darczyńcy. Wielki finał 9 grudnia

Gryfice włączają się w ogólnopolską akcję „Szlachetnej Paczki”. Wolontariusze od kilku tygodni pracują w terenie, docierając do potrzebujących rodzin. 17 listopada zostanie otwarto bazę rodzin, którym można pomóc.

Zespół gryfickiej „Szlachetnej paczki” od kilku tygodni szkoli się i pracuje już w wybranymi rodzinami.  w komplecie. – Rozmawiamy, poznajemy się. Pierwsze spotkanie pozwoliły nam zanalizować sytuację rodzin, dowiedzieć się dlaczego znalazły się w tak trudnym położeniu. Odwiedziny podsumowane zostają w specjalnym kwestionariuszu. Podczas kolejnej wizyty rozmawiamy o potrzebach. To drugie spotkanie pozwala podjąć ostateczną decyzję, czy rodzina zostanie objęta programem. Czy faktycznie potrzebuje pomocy, i czy udzielone wsparcie wpłynie na jej życie – tłumaczy Paweł Kamiński, lider „Szlachetnej Paczki” w Gryficach.

17 listopada na stronie akcji: szlachetnapaczka.pl została uruchomiona baza z rodzinami. To moment, w którym mogą zaktywizować się darczyńcy. – Osoba, która chce ofiarować swoją paczkę, wybiera sobie rodzinę na podstawie specjalnego opisu zamieszczonego na stronie akcji. Następnie sama lub w zespole (szkoła, zakład pracy, grupa przyjaciół) przygotowuje paczkę. W tym czasie pozostaje w stałym kontakcie z wolontariuszem, który wspiera darczyńcę w przygotowaniach, służy radą – dodaje w rozmowie z Pulsem Miasta, Paweł Kamiński. 9 grudnia odbędzie się Ogólnopolski Finał Akcji. Tego dnia darczyńcy będą  dostarczać paczki do wskazanych punktów tzw. magazynów. Gryficki magazyn zostanie urządzony w Szkole Podstawowej nr 3. W tej chwili wszystkie zgłoszone rodziny zostały już wybrane. Ale w systemie pojawią się jeszcze inne, którym będzie można zorganizować przedświąteczny podarunek. Śledźcie na bieżąco stronę: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step2,ids,690.html

 

 

 

 

Sprawdź także

Kolejny koncert w ramach Gryfickiego Lata Muzycznego

Przed nami trzeci koncert w ramach „Gryfickiego Lata Muzycznego”, który odbędzie się 14 lipca o …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.