czwartek, 17 Październik 2019
Home / GRYFICE / Burmistrz i radni Gryfic złożyli ślubowanie. Nowa rada wybrała również przewodniczącego

Burmistrz i radni Gryfic złożyli ślubowanie. Nowa rada wybrała również przewodniczącego

Radni wybrani na nową kadencję oraz burmistrz Gryfic złożyli ślubowanie podczas wtorkowej, uroczystej sesji. Wcześniej odebrali z od pełnomocnika wyborczego zaświadczenia o wyborze. Nowa rada wybrała również ze swojego grona przewodniczącego. Został nim Krzysztof Tokarczyk.

Przypomnijmy, większość w radzie kadencji 2018 – 2023 stanowi grupa radnych z KWW Ziemia Gryficka, KWW Stanisława Hołubczaka oraz KW PSL. Podczas wtorkowej, uroczystej sesji radni odebrali zaświadczenia potwierdzające wybór, złożyli również ślubowanie. Podobnie jak burmistrz Andrzej Szczygieł, który poprowadzi gryficki samorząd już po raz siódmy. W trakcie swojego krótkiego wystąpienia, włodarz Gryfic dziękował za duży mandat zaufania, jakim obdarzyli go wyborcy, a także deklarował, że dołoży wszelkich starań, by program wyborczy z jakim szedł do wyborów będzie zrealizowany w nadchodzącej pięciolatce.  – „Jest to wielkie wydarzenie, szczególnie w roku 100 – lecia odzyskania Niepodległości, jakim jest uroczysta sesja inauguracyjna, rozpoczynająca ósmą kadencję pracy Rady Miejskiej. Dla mnie jest to szczególne wyróżnienie, bo przecież wszyscy wiemy, że jest to moja siódma z kolei kadencja – mówił burmistrz Andrzej Szczygieł.

–  I tak sobie czasem zadaję pytanie czy damy radę wytrwać wszyscy przez kolejne pięć lat, bo przecież to olbrzymi szmat czasu. Myślę, że jesteśmy w stanie, pod warunkiem, że będziemy wszyscy szli w tym kierunku, do przodu, tak by gmina Gryfice, cała Ziemia Gryficka rozwijała się we właściwym kierunku. (…) Po raz pierwszy w historii powojennych Gryfic burmistrz uzyskał tak duży, społeczny mandat to jest 5246 głosów. Nie trafiło się to dotąd w historii tego miasta. To z jednej z strony duże zaufanie, z drugiej potężne zobowiązanie przyjęte przeze mnie i wszystkich radnych. Pragnę podziękować wszystkim wyborcom, którzy zwierzyli we mnie i oddali głos na moją osobę. Dziękuję ludziom z najbliższego otoczenia, którzy przygotowali program wyborczy (…) po wtóre chciałbym podziękować mojej rodzinie, żonie. Co do naszego programu wyborczego, myślę, że jesteśmy w stanie poprzez wszystkich mieszkańców, ludzi zaangażowanych na szczeblu począwszy od rady osiedla, rady sołeckiej, rady gminy, powiatu gryfickiego, województwa zachodniopomorskiego po pierwsze uzyskać w ciągu tych pięciu lat pozyskać pełną obwodnicę Gryfic  – to jest zadania numer jeden (…) To także program rewitalizacji obszarów zdegradowanych, to jest w końcu uruchomienie Strefy Przemysłowej, to dalej troska o to, by obszary, w których mieszkańcy się budują się i odciążają lokalny budżet – otrzymały infrastrukturę lokalną. To także inwestycje w oświatę i opiekę na starszymi – przekonywał.

 

 

 

 

Sprawdź także

Polska wybiera. PKW podała frekwencje

Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 12:00. W Powiecie Gryfickim wyniosła ona 14,39%. Trwają …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.