Home / HISTORIA / 100 lecie odzyskania Niepodległości. Tak świętowaliśmy w Trzebiatowie

100 lecie odzyskania Niepodległości. Tak świętowaliśmy w Trzebiatowie

Od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i Mszy Świętej w intencji Ojczyzny sprawowanej w Sanktuarium Maryjnym rozpoczęły się obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę w Trzebiatowie. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Zarząd Konfraterii ustanowił ustanowił odznakę upamiętniającą ten wielki Jubileusz i wręczył zasłużonym mieszkańcom  regionu.

W drugiej części obchody miały miejsce pod Ratuszem Miejskim w Trzebiatowie. Odsłonięty został również odrestaurowany pomnik, na którym od teraz czuwa polski Orzeł. Na scenie zaprezentowali się uczniowie oraz przedszkolacy w repertuarze patriotycznych utworów. W pierwszej edycji Biegu Niepodległości, zarówno w kategorii dziecięcej jak i open udział wzięło blisko 120 osób.

Sprawdź także

Czy ZBK spłaci swoje długi? Wspólnoty nie wiedziały, że spółka planuje oddać 15% z zaległości na funduszach remontowych

Przyszłość Zakładu Gospodarki Komunalnej stoi pod znakiem zapytania. Toczy się właśnie postępowanie odwoławcze przez Sądem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.