niedziela, 23 Luty 2020
Home / TRZEBIATÓW / Młodzi ludzie posprzątali nagrobki na trzebiatowskim cmentarzu

Młodzi ludzie posprzątali nagrobki na trzebiatowskim cmentarzu

Przywracamy pamięć i szacunek twórcom naszej Małej Ojczyzny – pod taką nazwą, 31 października, odbyła się akcja na trzebiatowskim cmentarzu, która polegała na posprzątaniu zapomnianych, zaniedbanych nagrobków.

– W dzisiejszą akcję z wielkim zapałem zaangażowali się młodzi ludzie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. Wraz z nauczycielami sprzątali zapomniane, opuszczone, a czasami zaniedbane nagrobki – powiedział Marcin Wawiórko z trzebiatowskiego magistratu, inicjator akcji. – W setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości chcieliśmy pamiętać również o tych, którzy odeszli przed laty, ale to właśnie oni tworzyli naszą Małą Ojczyznę. Dlatego obecni byli również członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” – dodał.

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania akcji – „Przywracamy pamięć i szacunek twórcom naszej Małej Ojczyzny”: Jadwidze Jaworskiej, dyrektor ZSP im. Zbigniewa Herberta, gronu pedagogicznemu oraz uczniom, pracownikom Zarządu Dróg Gminnych i Gospodarki Komunalnej w Trzebiatowie, członkom GRH „Nałęcz”, a szczególnie Jerzemu Nowakowi, a także sponsorom: PSB Mrówka w Trzebiatowie oraz Intermarche Trzebiatów za ufundowanie zniczy i akcesoriów.

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.