niedziela, 23 Luty 2020
Home / POWIAT / Apel KWW Twoja i Moja Gmina do nowo wybranych Radnych i Burmistrza

Apel KWW Twoja i Moja Gmina do nowo wybranych Radnych i Burmistrza

Apel KWW Twoja i Moja Gmina do nowo wybranych Radnych i Burmistrza oraz ich komitetów wyborczych.

Zbudujmy szerokie porozumienie dla Trzebiatowa !

Szanowni Państwo,

wybory samorządowe za nami, mieszkańcy zdecydowali o tym kto przez najbliższe 5 lat będzie wytyczał drogę, którą podąży nasza gmina. Od burmistrza i nowych radnych zależeć będzie czy droga ta będzie prosta i szybko prowadząca do wybranych celów czy też kręta, wyboista i usiana kolizjami lub wypadkami.

Wszystkim nam pewnie zależy na rozwoju gminy, na radykalnej poprawie warunków życia naszych mieszkańców, na efektywnym rozwiązywaniu naszych licznych, gminnych problemów. Tak wiele słyszeliśmy o tym od mieszkańców w trakcie wyborczej kampanii.

Zgadzając się co do tych zasadniczych kwestii inaczej jednak możemy widzieć drogi rozwoju, inaczej definiować cele i priorytety czy kluczowe inwestycje. Może nas też różnić sposób prowadzenia polityki finansowej gminy i inne  kwestie. To normalne, przecież do wyborów szliśmy z różnych komitetów, z różniącymi się programami, z innymi celami, mając własne wizje funkcjonowania samorządu.

Nie łudźmy się, nie zrealizujemy tych indywidualnych zamierzeń bo rozdrobnienie sił w naszej radzie jest duże. Reprezentujemy 5 komitetów wyborczych. Siłowa rywalizacja nie ma sensu, w zgodzie lub szerokim kompromisie osiągniemy znacznie więcej i z korzyścią dla nas wszystkich.

Dlatego radni z Komitetu Wyborczego Twoja i Moja Gmina wychodzą   z inicjatywą zbudowania szerokiego porozumienia dla Trzebiatowa. Nie konstruujmy po cichu gabinetowych koalicji, nie marginalizujmy nikogo. Usiądźmy my wszyscy Radni do rozmów, razem z Burmistrzem, który otrzymał od mieszkańców tak duży kredyt zaufania. Zdefiniujmy to co najważniejsze dla naszej gminy a co mniej istotne, co nas łączy a gdzie są różnice, omówmy różne wizje i pomysły. Szukając kompromisu stwórzmy program na tę kadencję, który będziemy w stanie zgodnie realizować przez 5 lat. Dopiero mając ten plan dopasujmy do tego wszystkiego ludzi, którzy mądrze to poprowadzą. Tego oczekują od nas nasi mieszkańcy.

W imieniu KWW Twoja i Moja Gmina                                          Trzebiatów, 23.10.2018

Mirosław Makarewicz

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.