środa, 24 Kwiecień 2019
Home / POWIAT / Apel KWW Twoja i Moja Gmina do nowo wybranych Radnych i Burmistrza

Apel KWW Twoja i Moja Gmina do nowo wybranych Radnych i Burmistrza

Apel KWW Twoja i Moja Gmina do nowo wybranych Radnych i Burmistrza oraz ich komitetów wyborczych.

Zbudujmy szerokie porozumienie dla Trzebiatowa !

Szanowni Państwo,

wybory samorządowe za nami, mieszkańcy zdecydowali o tym kto przez najbliższe 5 lat będzie wytyczał drogę, którą podąży nasza gmina. Od burmistrza i nowych radnych zależeć będzie czy droga ta będzie prosta i szybko prowadząca do wybranych celów czy też kręta, wyboista i usiana kolizjami lub wypadkami.

Wszystkim nam pewnie zależy na rozwoju gminy, na radykalnej poprawie warunków życia naszych mieszkańców, na efektywnym rozwiązywaniu naszych licznych, gminnych problemów. Tak wiele słyszeliśmy o tym od mieszkańców w trakcie wyborczej kampanii.

Zgadzając się co do tych zasadniczych kwestii inaczej jednak możemy widzieć drogi rozwoju, inaczej definiować cele i priorytety czy kluczowe inwestycje. Może nas też różnić sposób prowadzenia polityki finansowej gminy i inne  kwestie. To normalne, przecież do wyborów szliśmy z różnych komitetów, z różniącymi się programami, z innymi celami, mając własne wizje funkcjonowania samorządu.

Nie łudźmy się, nie zrealizujemy tych indywidualnych zamierzeń bo rozdrobnienie sił w naszej radzie jest duże. Reprezentujemy 5 komitetów wyborczych. Siłowa rywalizacja nie ma sensu, w zgodzie lub szerokim kompromisie osiągniemy znacznie więcej i z korzyścią dla nas wszystkich.

Dlatego radni z Komitetu Wyborczego Twoja i Moja Gmina wychodzą   z inicjatywą zbudowania szerokiego porozumienia dla Trzebiatowa. Nie konstruujmy po cichu gabinetowych koalicji, nie marginalizujmy nikogo. Usiądźmy my wszyscy Radni do rozmów, razem z Burmistrzem, który otrzymał od mieszkańców tak duży kredyt zaufania. Zdefiniujmy to co najważniejsze dla naszej gminy a co mniej istotne, co nas łączy a gdzie są różnice, omówmy różne wizje i pomysły. Szukając kompromisu stwórzmy program na tę kadencję, który będziemy w stanie zgodnie realizować przez 5 lat. Dopiero mając ten plan dopasujmy do tego wszystkiego ludzi, którzy mądrze to poprowadzą. Tego oczekują od nas nasi mieszkańcy.

W imieniu KWW Twoja i Moja Gmina                                          Trzebiatów, 23.10.2018

Mirosław Makarewicz

Sprawdź także

Obywatele będą mieli głos? Nowa inicjatywa uchwałodawcza dla mieszkańców Trzebiatowa

Pod koniec marca rada miejska przyjęła uchwałę dotyczącą możliwości wnoszenia inicjatyw obywatelskich. To otwiera nową …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.