wtorek, 16 Lipiec 2019
Home / POWIAT / Święto Pieczonego Ziemniaka w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie

Święto Pieczonego Ziemniaka w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie

Dawno, dawno temu pewien król, wracając z kolejnej wyprawy, przywiózł ze sobą pewną roślinę. Kazał posadzić ja w przypałacowym ogrodzie. Najpierw pojawiły się łodygi, później kwiaty – niestety, nie były ani ładne, ani smaczne. Zdenerwowany władca kazał roślinę wyrwać i spalić. Służący wykonali jego rozkaz. Rozpalili ognisko. Gdy ogień się dopalał, jeden z nich wyjął z żaru spieczone ziemniaki i spróbował. Okazało się, że nie tylko ładnie pachną, ale są też bardzo smaczne. I tak właśnie rozpoczęła się kariera ziemniaka …

Od historii ziemniaka rozpoczęło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie  Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowane przez Radę Rodziców. Wicedyrektor Iwona Graczyk, witając wszystkich, zaznaczyła, że impreza odbywa się po raz pierwszy, ale na pewno wejdzie na stałe do tradycji szkoły. Na stołach i talerzach królowały ziemniaki. Rodzice piekli kartofle na grillu, w ognisku i specjalnie sprowadzonym piecu. Można było spróbować przepysznych sałatek, których głównym składnikiem były oczywiście … pyry. Wszystkie kalorie można było od razu spalić, uczestnicząc w różnych konkurencjach. Największe zainteresowanie wywołały quady. Każdy chciał przeżyć chwile emocji podczas przejażdżki… Dzięki pięknej pogodzie, wspaniałej organizacji i wyśmienitym humorom impreza udała się doskonale.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie imprezy, szczególnie przewodniczącemu p. Mieczysławowi Majewskiemu. Podziękowania kierujemy również w stronę Stowarzyszenia Przyjaciół Dwójki, p. Marka Gołuchowskiego i p. Renaty Garbacz, którzy wykazali się ogromną życzliwością i wsparli nas w przygotowaniu Święta.
Z ramienia szkoły nad całością czuwała p. Agnieszka Kaniewicz.

Do zobaczenia w przyszłym roku …

Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzebiatowie

Sprawdź także

Przygarnij pod swój dach „Kilera”. 2 – letni piesek szuka domu

Kiler to młody 2 – letni, energiczny piesek,który trafił pod opiekę wolontariuszy z Trzebiatowa, po …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.