Home / GRYFICE / Sprzęt do ratowania życia dla jednostek OSP

Sprzęt do ratowania życia dla jednostek OSP

Strażacy ochotnicy zacierają ręce. Kolejna porcja sprzętu do ratowania życia trafiła do dziewięciu jednostek z terenu gminy Gryfice. Wszystko dzięki dotacji uzyskanej przez Gminę Gryfice z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Dotacja z ministerstwa

Torby ratownicze PSP R1 z wyposażeniem, nosze typu deska, szyny Kramera oraz defibrylatory w środę przekazano dziewięciu jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Gryfice. Zakup sprzętu za kwotę ponad 64 tys. złotych był możliwy dzięki dotacji pozyskanej przez gminę Gryfice z  Ministra Sprawiedliwości Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich (środki Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości). Wsparcie jednostek na terenie całego kraju, umożliwi sprawniejsze prowadzenie akcji, podczas których ochotnicze straże ratują ofiary poszkodowane w wyniku rozmaitych przestępstw. – Staramy się wykorzystywać każdą okazję, by wspierać naszych ochotników. Tym razem udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości – tłumaczy burmistrz Andrzej Szczygieł, który przekazał strażakom nowe wyposażenie.

Sprzęt na wagę życia

Rola ochotniczych straży pożarnych, które biorą udział w rozmaitych akcjach ratujących życie i mienie jest nie do przecenienia. Misja, którą pełnią nierzadko pokoleniowo, przechodzi z syna na ojca. Coraz młodsze roczniki wstępują w ochotnicze szeregi. To „choroba”, na którą zapada się dożywotnio. Dziś ochotnicy nie tylko gaszą pożary, wspierają akcje ratownicze przy wypadkach, związane z rozmaitymi kataklizmami i katastrofami. Trudno wyobrazić sobie krajobraz polskich służb niosących pomoc bez jednostek ochotniczych. – Każdy, najdrobniejszy sprzęt jest w jednostkach na wagę życia. Ten, który otrzymaliśmy kilka dni temu to narzędzie, które pozwoli nam jeszcze skuteczniej nieść pomoc, szczególnie ofiarom poszkodowanym w wyniku rozmaitych przestępstw – mówili druhowie z jednostek ze Świeszewa, Trzygłowa, Kukania, Rybokart, Rotnowa, Przybiernówka, Ościęcina, Górzycy i Gryfic.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.