sobota, 20 Lipiec 2019
Home / POWIAT / Pomóżmy Damianowi! Ogień odebrał mu wszystko!

Pomóżmy Damianowi! Ogień odebrał mu wszystko!

– Około północy mama wyjrzała przez okno. Wrota stolarni płonęły jak pochodnia. Nic nie mogliśmy uratować  – mówi Damian Drapik z Rogoziny. Z pracy mężczyzny żyła sześcioosobowa rodzina. W nocy z środy na czwartek ogień strawił zakład stolarski, który udało mu się otworzyć przed dwoma laty. Przyjaciele rozpoczęli zbiórkę środków na odbudowę firmy.

Przyszedłem około 19.00 do warsztatu. Miałem spakować do auta schody dla klientki. Nie wiem dlaczego, zdecydowałem, że jednak rano je przeniosę. Nie zdążyłem – opowiada Damian Drapik, który w jednej chwili stracił źródło utrzymania dla sześcioosobowej rodziny. – Jeszcze około 23.00 mama wyglądała przez okno na zakład. Nic się nie działo. Przed północą szła do łazienki. Poczuła dziwny swąd. Myślała, że to zapach z kominka w domu, wtedy zobaczyła krwawą łunę. Wrota stolarni, które stoi przy naszym domu płonęły żywym ogniem. Zadzwoniłem po strażaków. Gdy dojechali na miejsce po pięciu minutach, z drzwi nic nie zostało, a ogień trawił już dach. W zasadzie nie mieli już co gasić, a bardziej dogaszać. Dobrze, że auto udało się uratować – relacjonuje mężczyzna.

Damian w pożarze stracił dorobek życia. Przed dwoma laty otworzył swoją własną firmę. Dostał dofinansowanie z urzędu pracy. Chciał wreszcie pracować na swoim. Długo nie pocieszył się samodzielnością. Na razie nie jest znana przyczyna pożaru. – Przyszłam na drugi dzień i pytam „Damian jak ci pomóc. A on był w takim szoku, że tylko kręcił się po zgliszczach i nie był w stanie mówić – opowiada Violetta Katarzyna Hryniewicz, sołtys Rogoziny. To ona uruchomiła zbiórkę na rzecz Damiana. W pomoc włączył się burmistrza Trzebiatowa, radny Marek Gołuchowski a także żołnierze ochotnicy z trzebiatowskiego batalionu zmechanizowanego.

Osoby, które chciałby wesprzeć zbiórkę na rzecz Damiana Drapika mogą wpłacać datki na konto: 16102000299000201599516452. Numer do Damiana: 665388265. Każdy grosz jest na wagę złota.

Więcej w najnowszym Pulsie Miasta, który od piątku w regionie

Sprawdź także

Paprykarzowa uczta w Rewalu

Paprykarzowa Uczta, Roberta Bochenko cieszyła się ogromnym powodzeniem. Setki gości wielokrotnie ustawiało się w kolejce …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.