poniedziałek, 17 Czerwiec 2019
Home / REGION / W Mrzeżynie uczyli jak ratować życie. Kolejna próba rekordu

W Mrzeżynie uczyli jak ratować życie. Kolejna próba rekordu

Z inicjatywy Ochotniczej Straży Pożarnej z Mrzeżyna oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie 16 października, w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu odbyła się akcja bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Była to już piąta próba przeprowadzona w Mrzeżynie.

135 osób – uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, strażacy z Mrzeżyna oraz Trzebiatowa, a nawet przedszkolacy z Mrzeżyna, wzięło udział w próbie bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób. Przez 30 minut nieprzerwanie prowadzone były czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej. – Naszym celem jest to, aby jak najwięcej osób zapoznało się z metodą resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Chcemy, aby jak najwięcej osób miało możliwość zdobycia pewnego doświadczenia – powiedział Adam Dąbrowski, naczelnik OSP w Mrzeżynie.

 

Sprawdź także

Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego w gminie Trzebiatów

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zaprasza na festyn z okazji otwarcia sezonu letniego w gminie Trzebiatów. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.