sobota, 20 Lipiec 2019
Home / KARNICE / Rośnie rodzina przyjaciół „Regi”

Rośnie rodzina przyjaciół „Regi”

Drużyna juniorów starszych klubu Intermarche Rega Trzebiatów otrzymała nowy sprzęt sportowy, w którym zagra w kolejnym sezonie. Do grona wielkiej rodziny przyjaciół klubu dołącza Łukasz Czyrny. – Moi dwa synowie trenują piłkę nożną, wiem jak dziś klubom potrzebna jest każda, nawet najskromniejsza pomoc. Dlatego odpowiedziałem na prośbę trenera Artura Sochy – tłumaczy najmłodszy radny powiatu, który w sobotę pobiegnie kolejny, charytatywny maraton dla Poli.

Każdy kocha piłkę

Gdy obserwuje na boisku dwójkę swoich synów, wracają obrazy z dzieciństwa, gdy grało się w „gałę” całymi dniami. Wystarczył kawałek trawy, boisko szkolne. Nie liczyły się warunki, byle wyobrazić sobie dwie bramki. Choć dziś uprawia zupełnie inny sport, miłość do piłki została na całe życie. I od piłki – żartuje zaczęła się wielka, życiowa przygoda z bieganiem. – 7 lat temu grałem m.in. ze swoim szefem mecz w piłkę. Pamiętam, że byłem wykończony, on starszy odemnie człowiek miał świetną kondycję, ja ledwo nadążałem – wspomina Łukasz Czyrny, najmłodszy radny powiatu. – Postanowiłem coś z tym zrobić, porzuciłem piłkę dla biegania i „zachorowałem” totalnie, ale miłość do futbolu gdzieś we mnie siedzi tak jak w każdym facecie. Po latach, tę pasję realizują na boisku moi synowie. Są bardzo różni. Każdy ma inne sposób na piłkę, ale grają a ja mogę sycić oczy widząc ich na murawie. Dlatego też odpowiedziałem na inicjatywę trenera Intermarche Regi Trzebiatów i dołączyłem do rodziny „Regi” – mówi radny.

Sprzęt dla juniorów

Juniorzy starsi otrzymają w ciągu najbliższych dni sprzęt sportowy, ufundowany przez Łukasza Czyrnego. Wkrótce m.in. wybieganą na murawę w nowych koszulkach. Sezon trwa, piłkarze Regi nie odpuszczają. Przed nimi długie tygodnie treningów jesienno – zimowych. – Cieszymy się, że rodzina przyjaciół Regi powiększa się, każde takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne – mówi trener Artura Socha. Również władze klubu wspólnie z prezesem Intermarche Regi Trzebiatów Piotrem Dąbrowski wspierają inicjatywy takie, jak ta Łukasza Czyrnego.

Puls Miasta/Gryfickie.info

Sprawdź także

Święto Policji. Uroczyste obchody w Gryficach

15 lipca w Domu Kultury w Gryficach, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Święta …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.