niedziela, 19 Maj 2019
Home / KARNICE / Mieszkańcy Dreżewa mają drogę

Mieszkańcy Dreżewa mają drogę

Mieszkańcy Dreżewa czekali wiele lat na ten moment. Remont drogi do Karnic wreszcie zakończony.

Prace rozpoczęły się w sezonie. Prowadzono je w dwóch etapach. Najpierw nową nawierzchnię wylano na odcinku od torów kolejowych w Dreżewie do Niwy. Następnie dzięki inicjatywie radnych powiatu z terenu gminy Karnice, rada zdecydowała przyznać dodatkowe środki w kwocie 120 tysięcy złotych. Zastrzyk pieniędzy pozwolił na domknięcie inwestycji i wyremontowanie trasy od torów do Karnic, tak by nie zostawić inwestycji w połowie. Każdy, kto choć raz próbował dostać się do Dreżewa lub dalej na wybrzeże wie, jaką drogą przez mękę było codzienne pokonywanie trasy. – Jesteśmy szczęśliwi, remont tej drogi uławia nam funkcjonowanie. Wiele osób dojeżdża do pracy, dzieci wożone są do szkoły – mówi Krzysztof Kolanek, sołtys Dreżewa. – Ten remont pewnie przeciągałby się jeszcze długo, gdyby nie wsparcie naszych radnych powiatowych, za co im serdecznie dziękujemy – dodaje sołtys w rozmowie z Pulsem Miasta.

Remont drogi i lepsze skomunikowanie Dreżewa, Janowa i domostw położonych po drodze to dla miejscowej społeczności duży przełom. To także nowa jakość dla turystów, którzy w tym roku przez dwa miesiące odwiedzali wioskę artystyczną w Janowie, gdzie swoje spektakle prezentował co wieczór Teatr IMPRO ATAK.

Gryfickie.info/Puls Miasta

Sprawdź także

Wsiądź w „Nocny pociąg do Muzeum” i odwiedź muzeum Zachodniopomorskiej Kolei Dojazdowej!

14. Europejska Noc Muzeów po raz kolejny w scenerii lokomotywowni Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Wsiądź 18 maja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.