poniedziałek, 16 Wrzesień 2019
Home / POWIAT / Dzień Edukacji Narodowej w trzebiatowskim Herbercie. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie

Dzień Edukacji Narodowej w trzebiatowskim Herbercie. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie

50 pierwszoklasistów w trzech oddziałach, wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęło edukację w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. 15 października z okazji przypadającego w niedzielę Dnia Edukacji Narodowej, złożyli uroczyste ślubowanie.

14 października upamiętniamy rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w 1773 r. Z tej okazji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie 15 października odbyły się obchody upamiętniające święto całej społeczności szkolnej. W trakcie uroczystości, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar swojej nowej szkoły. Nowych uczniów jeszcze raz przywitała Jadwiga Jaworska, dyrektor ZSP w Trzebiatowie. Sukcesów oraz zadowolenia z wyboru „Herberta” życzyli Ireneusz Wojciechowicz, wicestarosta Powiatu Gryfickiego, Renata Teresa Korek, radna Powiatu Gryfickiego oraz Marek Gołuchowski, przewodniczący rady Powiatu Gryfickiego, także zaproszeni goście i rodzice.

Sprawdź także

Dożynki wojewódzkie w Trzebiatowie. Prezentujemy program

14 września w Trzebiatowie odbędą się Dożynki Wojewódzkie. W tym dniu za udane zbiory dziękować …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.