czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / REGION / Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

Ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta

Kilka lat czekali mieszkańcy gminy na trasę rowerową z prawdziwego zdarzenia. Choć cykliści korzystają z niej od sierpnia, to oficjalne otwarcie odbyło się 10 października. – Warto było czekać. Wspaniała ścieżka we wspaniałej scenerii – komentują.

– Bardzo fajna nawierzchnia. Można śmiało rzec – płyniemy, a nie jedziemy – opisywali swoje doznania cykliści, którzy licznie zgromadzili się na otwarciu ścieżki w Nowielicach. Trzebiatów czekał na tę ścieżkę przez kilka kadencji. Zmieniali się burmistrzowie, a plany budowy ścieżki rowerowej spadały z listy inwestycji. Zbudowany przed laty fragment do Nowielic był tylko namiastką. I wreszcie jest! Gładka jak stół, wyłożona bitumiczną nawierzchnią trasa połączyła Trzebiatów z Mrzeżynem. – Udowodniliśmy, że można wybudować ścieżkę do Mrzeżyna, ale podobnie jak przy innych inwestycjach należy rozmawiać. Co więcej, w ciągu najbliższych dwóch lat, nawierzchnię bitumiczną poprowadzimy do samego Mrzeżyna – podkreślił Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa w czasie oficjalnego otwarcia. Mrzeżyńska trasa powstała w ramach projektu Biking South Baltic. Zakłada on również stworzenie modelowego odcinka trasy rowerowej m.in. właśnie w Mrzeżynie, gdzie turyści na dwóch kółkach będą mogli odpocząć pod wiatami odpoczynkowe (ze stołami, wifi, ładowarkami telefonów komórkowych, rowerowymi zestawami naprawczymi). O kolejnych etapach inwestycji zapewniali obecni Jarosław Rzepa, marszałek województwa, a także radni wojewódzcy – Artur Łącki i Zygmunt Dziewguć.

Sprawdź także

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.