czwartek, 21 Listopad 2019
Home / TRZEBIATÓW / Strażacy otrzymali nowy sprzęt

Strażacy otrzymali nowy sprzęt

W Urzędzie Miejskim w Trzebiatowie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Trzebiatów. Sprzęt został zakupiony z dotacji otrzymanej przez gminę z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Umowa dotacyjna o środki w wysokości 25 000 zł została podpisana 24 lipca br. na zakup wyposażenia i sprzętu ratownictwa na rzecz ochotniczych straży pożarnych.

– Jesteśmy Wam wdzięczni za trud i odwagę. Dziękujemy, że każdego dnia czuwacie nad naszym bezpieczeństwem. To właśnie Strażacy ciągle przodują w sondażach naszego zaufania – powiedział Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. Samorząd gminy Trzebiatów zakupił defibrylator, zabezpieczenie poduszki powietrznej, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, pilarkę do drewna, detektor napięcia, przenośny zestaw oświetleniowy, latarkę akumulatorowąOchotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie otrzymała defibrylator, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, detektor napięcia oraz przenośny zestaw oświetleniowy. Ochotnicza Straż Pożarna w Mrzeżynie otrzyma zabezpieczenie poduszki powietrznej, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów oraz latarkę akumulatorową. Pilarkę do drewna otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Gołańczy Pomorskiej.

Sprawdź także

Charytatywny maraton zumby dla Oli

23 listopada w Trzebiatowie odbędzie się charytatywny maraton zumby z z Dovydasem Veiverysem. Ola Romanowicz urodziła się …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.